صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

الیزابت وارن نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

الیزابت وارن  نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

یکی از سناتورهای جناح چپ حزب دموکرات نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد. الیزابت وارن در صورت کنار زدن دیگر نامزدان حزب دموکرات، وارد رقابتهای انتخاباتی با دونالد ترامپ خواهد شد.
به گزارش دویچه وله، یکی از چهرههای مشهور حزب دموکرات از ایالت ماساچوست روز شنبه ۲۰ دلو (نهم فبروری) به طور رسمی نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا اعلام کرد.
الیزابت وارن پیش از این نیز تمایل خود برای ورود به کارزار انتخابات را آشکار کرده و با آغاز سال جدید میلادی برای تقویت شانساش در رقابتهای درون حزبی، کمیتهای تشکیل داده بود.
وارن از شخصیتهای جناح چپ حزب دموکرات محسوب میشود و بیدلیل نیست برای اعلام رسمی نامزدی خود یک آسیاب قدیمی در شهر کارگری لارنس ایالت ماساچوست را انتخاب کرده است.
حدود یک قرن پیش این کارخانه قدیمی شاهد اعتصاب گسترده کارگرانی بود که اغلب به نسل اول مهاجران تعلق داشتند و برای بهبود شرایط کار خود وارد مبارزات صنفی شده بودند. اهمیت نمادین این مکان از این جهت برجستهتر است که یک قرن پیش گروهی از زنان پیشتاز مبارزات کارگری در این واحد تولیدی بودهاند.