صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۷ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نامزد ترامپ برای وزارت عدلیه: زیـر بار زور نخـواهم رفت

نامزد ترامپ برای وزارت عدلیه: زیـر بار زور نخـواهم رفت

نامزد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای هدایت وزارت عدلیه آمریکا گفته او هرگز تسلیم حرف زور از سوی رسانه ها، کنگره یا رئیس جمهور نخواهد شد.
به گزارش بی بی سی، ویلیام بار همچنین در جلسه بررسی صلاحیت خود در یک کمیته سنا گفت که برخلاف آنچه آقای ترامپ می گوید تحقیقات مربوط به مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا جستو جویی برای یافتن یک گناهکار خیالی نیست.
آقای بار به عنوان بالاترین مقام قانونی آمریکا هدایت دستگاهی را به عهده خواهد داشت که باید از نظر سیاسی مستقل باشد.
اما دمکرات ها از او پرسیدند چرا سال پیش در یادداشتی سیاسی جنبه ای از این تحقیقات را به شدت زیر سوال برده بود.
آقای بار در مقابل سعی کرد به اعضای کمیته قضایی سنا اطمینان دهد که او از وفاداران ترامپ نیست.
دمکرات های عضو کمیته می خواستند بدانند که آیا آقای بار - که در زمان جورج اچ دبلیو بوش هم وزیر عدلیه بود - می تواند در صورت لزوم در برابر رئیس جمهور بایستد یا نه.
او گفت: "من هیچ وقت زیر فشار زور کاری نخواهم کرد که فکر نمی کنم درست باشد، حالا چه از طرف صفحات ادیتوریال باشد یا کنگره یا رئیس جمهور. کاری را خواهم کرد که فکر می کنم درست است."
او مکررا گفت که رابرت مولر، دادستان ویژه تحقیقات روسیه، باید اجازه یابد تحقیقات خود را درباره اینکه آیا کمپین ترامپ در جریان انتخابات ۲۰۱۶ با روسیه تبانی کرده بود یا نه به نتیجه برساند.
او گفت: "من فکر می کنم که روس ها در انتخابات دخالت کردند یا تلاش کردند دخالت کنند و ما باید به کنه قضیه پی ببریم."
او گفت: "تحت نظر من باب (رابرت مولر) اجازه خواهد یافت کارش را کامل کند. من باور ندارم که آقای مولر درگیر تلاشی برای یافتن یک گناهکار خیالی باشد."
او همچنین به سناتورها گفت که برای ۳۰ سال با رابرت مولر دوست بوده است.
آقای بار در پاسخ به سوال دیگری دایر بر اینکه آیا فکر می کند تصمیم وزیر سابق عدلیه، جف سشنز، برای کنار کشیدن از کلیه تصمیمات مربوط به تحقیقات روسیه کار درستی بوده یا نه گفت او "کار درست را کرده بود."