صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

به دلیل اختلاف بر سر بودجه تـرامپ در نشست داووس شرکت نمی کند

 به دلیل اختلاف بر سر بودجه  تـرامپ در نشست داووس شرکت نمی کند

شرکت در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس جزو برنامههای ثابت هر کشور صنعتی است. رئیس جمهوری آمریکا بهخاطر اختلاف با کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار مرزی که به تعطیلی بخشی از دولت انجامیده، در این نشست شرکت نمیکند.
    به گزارش دویچه وله، آمریکا به سوی طولانیترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور پیش میرود. بخشی از کارمندان دولت در برخی نهادها، موزیمها و سازمانهای دولتی از ۲۲ دسمبر ۲۰۱۸ به مرخصی اجباری فرستاده شدهاند یا بدون حقوق کار میکنند.
رئیس جمهوری ایالات متحده حزب اپوزیسیون (دموکرات) را مقصر وضعیت موجود معرفی و سفر خود به داووس سوئیس برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد را لغو کرد. این نشست از ۲۲ تا ۲۵ جنوری برگزار میشود.
دونالد ترامپ شامگاه پنجشنبه ۲۰ جدی (۱۰ جنوری – به وقت محلی) در توییتر نوشت که به دلیل ناسازگاری دموکراتها در موضوع امنیت مرز مکزیک-آمریکا و اهمیت فوقالعاده امنیت برای ایالات متحده، سفر به داووس را لغو کرده است.
رئیس جمهوری آمریکا در بازدید از ایستگاه مرزی "مک اَلِن" (McAllen) در ایالت تگزاس در جنوب آمریکا (هممرز با مکزیک) بار دیگر از "موج سهمگین مهاجران غیرقانونی و همچنین قاچاق انسان و مواد مخدر" شکایت کرد؛ "موجی" که – به اعتقاد ترامپ – میتوان آن را با احداث دیوار در مرز مکزیک متوقف کرد. او گفت که ایالات متحده به یک سد نیاز دارد و مدعی شد که سیاست دموکراتها خانوادهها را تهدید میکند.
در هنگام این سخنان روی میز مقابل دونالد ترامپ مواد مخدر، سلاح و کیسهای پلاستیکی پر از پول چیده شده بود تا نشان داده شود چه اقلامی در مرز توقیف میشود.