صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمریکا برای خروج از سوریه جدول زمانی مشخصی ندارد

آمریکا برای خروج از سوریه جدول زمانی مشخصی ندارد

آمریکا نماینده جدید خود را در "ائتلاف بینالمللی علیه داعش" معرفی کرد. در همین حال وزارت امور خارجه آمریکا میگوید برای خروج نظامیان این کشور از سوریه هیچ جدول زمانی تعیین نشده است.
   به گزارش دویچه وله، وزارت امور خارجه آمریکا جیمز جفری را به عنوان نماینده ویژه این کشور در "ائتلاف بینالمللی علیه داعش" معرفی کرد. آقای جفری در حال حاضر نماینده آمریکا در امور سوریه است.
بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه آمریکا، جیمز جفری قرار است با کشورهای عضو ائتلاف بینالمللی علیه داعش در مورد خروج نیروهای آمریکای از سوریه هماهنگی کند. برت مک گورک، نماینده پیشین آمریکا در ائتلاف بینالمللی ضدداعش در ماه دسامبر از مقام خود استعفا کرد. ماموریت مکگورک در ماه فبروری ۲۰۱۹ به پایان میرسید اما او با کنارهگیری زودهنگام، نارضایتی خود را در مورد سیاست جدید ترامپ در سوریه آشکار کرد.
دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا، در ماه دسمبر سال گذشته میلادی اعلام کرد که با شکست پیکارجویان داعش نیروهای این کشورها را از سوریه خارج میکند. بیش از دو هزار نیروی نظامی آمریکایی در سوریه حضور دارند. خبرگزاری رویترز روز جمعه ۱۴ جدی نوشت: «در آخرین پیام مبهم  یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفت این کشور در حال حاضر هیچ جدول زمانی مشخصی برای خروج نیروهای نظامیاش از سوریه ندارد.»
او با این حال تاکید کرد که حضور نظامی آمریکا در سوریه "نامحدود" نخواهد بود.
به اساس این گزارش یک مقام ارشد دیگر رسمی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به سفر هفته آینده مایک پمپئو به خاورمیانه گفت پیام اصلی این است: «آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد.»