صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انفجار مقابل دفتر حزب آلترناتیو برای آلمان

انفجار مقابل دفتر حزب آلترناتیو برای آلمان

شامگاه پنجشنبه در برابر دفتر حزب دست راستی آلترناتیو برای آلمان در شهر دوبلن ایالت زاکسن انفجاری رخ داد. این انفجار خسارتهای زیادی پدید آورد ولی کسی صدمه ندید. احتمال داده میشود این انفجار انگیزه سیاسی داشته باشد.
    به گزارش دویچه وله، سخنگوی پولیس در شهر کمنیتس آلمان اعلام کرد، شامگاه پنجشنبه ۱۳ جدی (سوم جنوری) در برابر دفتر حزب "آلترناتیو برای آلمان" (AfD) در خیابان "بانهوف" در شهر دوبلن ایالت زاکسن یک "ماده ناشناخته انفجاری منفجر شده است." به گفته او، کسی در این واقعه صدمه ندیده است.
گفته میشود، بر اثر این انفجار دو موتر که در برابر ساختمان این دفتر پارک شده بودند صدمه دیدهاند. به علاوه، اوراق و لوازم تبلیغاتی به آتش کشیده شده است.  بقایای تخریبهای ایجادشده در خیابان پراکنده شده است.
هنوز ابعاد خسارات وارده بر اثر انفجار در برابر دفتر این حزب که به داشتن خط مشی ضد خارجی معروف است روشن نشده است. پولیس فعلا در مورد مظنونان این حادثه به دلایل احتیاطی سخنی نمیگوید.
اداره جنایی منطقه تحقیقاتی را در مورد انگیزه احتمالی سیاسی این رویداد در دست انجام دارد. پیش از این سرپرست تیم تحقیقات پولیس به روزنامه "لایپزیگر فولکسسایتونگ" گفت، ظن آن میرود که انگیزه این انفجار سیاسی بوده باشد.