صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۸ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایران به فروش با تخفیف نفت خام خود در آسیا ادامه می‌دهد

ایران به فروش با تخفیف نفت خام خود در آسیا ادامه می‌دهد

ایران قیمت رسمی نفت خام سبک خود را برای ماه جنوری ۲۰۱۹ برای خریداران آسیایی ۳۰ سنت بالاتر از گرید عمان و دوبی و یک دالر پایینتر از ماه پیش از آن تعیین کرد.
    به گزارش دویچه وله، خبرگزاری رویترز روز سهشنبه ۲۰ قوس (۱۱ دسمبر) گزارش داد ایران قیمت رسمی فروش نفت خام سبک خود را با تخفیف در بازار آسیا به فروش میرساند. بر اساس این گزارش، ایران سه نوع دیگر نفت خام خود را نیز با تخفیف در آسیا به فروش میرساند. بنابراین بازار آسیا در ماه جنوری همچنان شاهد بالاترین تخفیف در قیمت نفت ایران در بیشتر از یک دهه گذشته است.
کاهش قیمت نفت ایران همزمان با تنظیم دوباره قیمت نفت عربستان سعودی برای ماه جنوری است. قیمت نفت خام سبک ایران برای ماه جنوری در هر بشکه ۳۰ سنت ارزانتر از قیمت نفت سبک عربستان است. قیمت هر بشکه از نفت خام سنگین ایران نیز یک دالر و ۲۵ سنت ارزان تر از قیمت هر بشکه از نفت متوسط عربستان است و نفت فروزان ایران یک دالر و ۱۰ سنت در هر بشکه ارزانتر از نفت متوسط عربستان است.
در بازار آسیا، روابط نفتی ایران و چین با توجه به معافیت چین از تحریمهای آمریکا از ماه دسمبر از سر گرفته میشود. جاپان و کوریای جنوبی که آنها هم معاف از تحریمهای نفتی آمریکا علیه ایران هستند، از جنوری خرید نفت از ایران را از سر میگیرند.
شرکت هندوستان پترولیوم خرید نفت خام ایران را پس از وقفهای شش ماهه مجددا از ماه جنوری از سر خواهد گرفت. این شرکت همراه با شرکت نفت هند و "پالایشگاه و صنایع پتروشیمی مانگالور" جمعا نه میلیون بشکه نفت از ایران در ماه جنوری خریداری خواهند کرد.