صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روحانی: تحریم ایران باعث گسترش تروریسم و مهاجرت می‌شود

روحانی:  تحریم ایران باعث گسترش تروریسم و مهاجرت می‌شود

حسن روحانی افزایش قاچاق مواد مخدر، گسترش تروریسم و مهاجرت را هزینههای مستقیم تحریم ایران دانست و مدعی شد که اگر توان ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم آسیب ببیند، هم کشورهای منطقه و هم جهان آسیب خواهند دید.
به گزارش دویچه وله، دومین "کنفرانس روسای مجالس" شش کشور با عنوان "چالشهای تروریسم و ارتباطات منطقهای" روز شنبه ۱۷ قوس (۸ دسمبر) آغاز به کار کرد. در این کنفرانس رئیسان پارلمانهای کشورهای ایران، پاکستان، ترکیه، چین، روسیه و افغانستان شرکت دارند.
این کنفرانس با سخنرانی افتتاحیه حسن روحانی در هتل آزادی تهران آغاز به کار کرد. ریاست این کنفرانس را علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برعهده دارد. رئیس مجلس پاکستان که ریاست دور نخست این کنفرانس را برعهده داشت، ریاست آن را رسما به علی لاریجانی، تحویل داد.
محور اصلی سخنرانی حسن روحانی در این کنفرانس پیرامون تحریمهای ایران دور میزد. روحانی در سخنرانی خود گفت که درک از امنیت متحول شده است و امنیت شامل امنیت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و روانی میشود.
رئیس جمهوری ایران هشدار داد که هرگاه در اثر تحریمها امنیت ایران به خطر افتد، امنیت منطقه و جهان آسیب خواهد دید. روحانی، تحریمهای آمریکا علیه ایران را تحریمهای "غیرقانونی و ناعادلانه" دانسته و آن را جلوهای از "تروریسم اقتصادی" خوانده است.