صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فیسبوک ۱۱۵ حساب کاربری مشکوک را مسدود کرد

فیسبوک ۱۱۵ حساب کاربری مشکوک را مسدود کرد c

فیسبوک اندکی مانده به انتخابات میاندورهای آمریکا اعلام کرد که حدود ۳۰ حساب مشکوک در این شبکه اجتماعی و ۸۵ حساب مشکوک در اینستاگرام را مسدود کرده است. گفته شده این حسابها احتمالا از خارج از آمریکا هدایت میشدهاند.
        به گزارش دویچه وله، مسئولان شرکت فیسبوک گفتهاند که نهادهای آمریکایی برخی فعالیتهای مشکوک آنلاین را که از خارج از آمریکا هدایت میشدهاند، به آنها گزارش کردهاند و بر همین اساس ۳۰ حساب کاربری در این شبکه اجتماعی و ۸۵ حساب کاربری در اینستاگرام مسدود شدهاند.
به گفته ناتانیل گلایشر، رییس سیاست امنیت سایبری فیس‌‌بوک، این حسابهای کاربری مطالب خود را به زبانهای فرانسوی یا روسی پست میکردهاند. حسابهای مسدود شده در اینستاگرام به زبان انگلیسی بودهاند و به گفته مسئولان فیسبوک محتوای پستهای آنان در مورد شخصیتهای معروف یا موضوعات سیاسی بودهاند.
فیسبوک احتمال داده پشت این حسابهای کاربری «یک رویکرد هماهنگ» بوده باشد. فیسبوک قصد دارد در بررسیهای خود منشاء این حسابهای مشکوک را روشن کند تا مشخص شود آیا آنها از سوی آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه مشهور به «کارخانه ترول « هدایت میشدهاند یا گروههای دیگری در این عملیات دست داشتهاند.
مقامات آمریکایی دولت روسیه را به دخالت سایبری و انتشار اطلاعات نادرست با هدف دخالت در سیاست این کشور متهم میکنند. روسیه همچنان متهم است که در انتخابات ریاستجمهوری سال ۲۰۱۶ در آمریکا با تحت تأثیر قرار دادن فضای شبکههای اجتماعی به ویژه فیسبوک، زمینه را برای پیروزی دونالد ترامپ فراهم آورده است.
تحقیقات در زمینه ارتباط مخفیانه احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه همچنان در آمریکا در جریان است.