صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایران در کانون استراتژی ضدترور جدید آمریکا قرار گرفت

ایران در کانون استراتژی ضدترور جدید آمریکا  قرار گرفت

آمریکا در راستای استراتژی جدید خود در "راهبرد ملی برای مقابله با تروریسم" نگاهش را از جمله بر جمهوری اسلامی متمرکز کرده است. به گفته مشاور امنیت ملی آمریکا، ایران بزرگترین حامی مالی تروریسم در جهان است.
به گزارش دویچه وله، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه پنجشنبه (۴ اکتبر) در نشست خبری استراتژی جدید آمریکا در راستای "راهبرد ملی برای مقابله با تروریسم" را تشریح کرد.
این نخستین بار از سال ۲۰۱۱ به این سو است که دولت ایالات متحده طرح راهبردی جدید در این ارتباط ارائه میدهد. در طرحی که دولت باراک اوباما در آن زمان اعلام کرده بود، مقابله با شبکه تروریستی القاعده در کانون  استراتژی آمریکا قرار داشت.
واشینگتن در استراتژی جدیدش در مقابله با تروریسم اما نگاه خود را از جمله بر جمهوری اسلامی متمرکز کرده است.
جان بولتون در توضیحاتش در رابطه با این استراتژی جدید ایران را مورد حمله لفظی قرار داد و تصریح کرد که ایران پس از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ «بانک مرکزی جهانی برای تروریسم بینالمللی» بوده است.
او گفت، گروهها و سازمانهای افراطگرایی چون حزبالله لبنان یا حماس و جهاد اسلامی که مورد پشتیبانی مالی جمهوری اسلامی قرار دارند، تهدیدی برای آمریکا و منافع این کشور بوده و دشمن اسرائیل، به عنوان همپیمان آمریکا محسوب میشوند. در گزارشهای سالانه وزارت خارجه آمریکا  نیز همواره از ایران به عنوان یکی از «دولتهای پشتیبان تروریسم در جهان» یاد میشد. اما دولت دونالد ترامپ جمهوری اسلامی را «عمدهترین دولت پشتیبان تروریسم» تلقی میکند.