صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۹ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نهادهای امدادی سازمان ملل کشته شدن کودکان یمنی را محکوم کردند

نهادهای امدادی سازمان ملل  کشته شدن کودکان یمنی را محکوم کردند

مقامات نهادهای امدادرسانی سازمان ملل فعال در یمن انفجار یک اتوبوس حامل دانش آموزان در جریان عملیات ائتلاف به رهبری عربستان را محکوم کردهاند.
حمله به این اتوبوس در روز پنجشنبه باعث کشته شدن دست کم ٢٩ دانش آموز شد. منابع ائتلاف به رهبری عربستان گفتهاند که عملیات مورد نظر در واکنش به پرتاب موشک حوثیها به خاک عربستان صورت گرفته و مشروع بوده است.
صندوق کودکان سازمان ملل - یونیسف - این حمله را «مغایر وجدان» توصیف کرده و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواستار انجام تحقیقات در این زمینه شده است.
حوثیها از پیشنهاد تحقیقات مستقل در این زمینه استقبال کردهاند.
روز پنجشنبه، طیارههای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی نقاطی را در ولایت صعده، از مناطق نزدیک به مرز عربستان در یمن بمباران کردند. صعده تحت تسلط حوثیهاست و مقامات عربستان گفتهاند که از این محل به سوی عربستان موشک پرتاب کردهاند. به گفته آنان، این حملات به تلافی حملات موشکی و برای نابودی تاسیسات نظامی حوثیها صورت گرفته اما گزارش‌‌ها حاکی از آن است که در جریان این عملیات، یک بازار ماهیفروشان و یک اتوبوس هم هدف قرار گرفت.
ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، متشکل از تعدادی از کشورهای عرب و اسلامی، در حمایت از دولت یمن علیه شبهنظامیان حوثی وارد جنگ شده است.