صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ: هر کس با ایران معامله کند با آمریکا معامله نخواهد کرد

ترامپ: هر کس با ایران  معامله کند با آمریکا معامله نخواهد کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ساعاتی بعد از بازگشت دور اول تحریمهای هستهای علیه ایران هشدار داد که از این به بعد کسانی که با ایران معامله کنند نمیتوانند سهمی در بازار آمریکا داشته باشند.
آقای ترامپ در توییتر خود نوشت: "تحریمهای ایران رسما اعمال شد. این تحریمها شدیدترین تحریمهایی است که اعمال شده و تازه در ماه نوامبر باز هم تشدید خواهد شد. هر کس با ایران معامله کند، با آمریکا معامله نخواهد کرد. من به دنبال صلح جهانی هستم، و کوتاه نمیآیم."
فرمان رئیس جمهور امریکا برای از سرگیری تحریم های هسته ای علیه ایران، از بامداد روز سه شنبه، 7 آگست، به وقت شرق آمریکا اجرایی شد این تحریمها سه ماه بعد از اعلام خروج آمریکا از توافق هستهای ایران (برجام) اعمال شد.
مبادلات دالری و ریالی، معامله بینالمللی طلا و سایر فلزات گرانبها، تحریم صنایع موترسازی ایران و تحریم تامین قطعات و خرید فروش هواپیماهای مسافربری از جمله تحریمهایی است که در این مرحله بازگشته است.
محدودیتهای آمریکا شامل تحریمهای ثانوی هم میشود که بر اساس آن آمریکا شرکتهای خارجی طرف معامله با ایران را مجازات میکند.
رئیس جمهور آمریکا همزمان با اعمال تحریمهای سختگیرانه علیه ایران بارها گفته که حاضر است با رهبران جمهوری اسلامی برای رسیدن توافقی تازه مذاکره کند.
حسن روحانی، رییس جمهوری ایران روز دوشنبه در مصاحبهای با تلویزیون ایران گفت رئیس جمهور آمریکا، با مطرح کردن آمادگی برای مذاکره، قصد راه انداختن جنگ روانی دارد.
آقای روحانی پیشنهاد مذاکره همزمان با اعمال تحریم را بیمعنی دانست.