صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۶ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سفر همزمان نماینده ایران و نخست وزیر اسرائیل به مسکو

سفر همزمان نماینده ایران و نخست وزیر اسرائیل به مسکو

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پیش از سفر به مسکو با دو مقام ارشد روسیه دیدار کرده و همزمان علی اکبر ولایتی چهارشنبه وارد مسکو شد تا پیامی از سوی رهبر ایران را به کرملین برساند.
به گزارش منابع خبری اسرائیل آقای نتانیاهو روز سه شنبه در دیدار با الکساندر لاورنتیف، فرستاده ویژه پوتین، و سرگی ورشینین، معاون وزارت خارجه روسیه، گفت که ایران باید سوریه را ترک کند.
او روز چهارشنبه برای دیدار با رهبر روسیه وارد مسکو شد.
آقای نتانیاهو در این دیدار بار دیگر بر این موضع پافشاری کرد که کشورش حضور نظامی ایران یا گروه های مورد حمایت آن در سوریه را تحمل نخواهد کرد.
براساس گزارش ها رهبران اسرائیل و روسیه در دیدار روز چهارشنبه از جمله درباره اهمیت خروج آمریکا از برجام (توافق اتمی ایران و قدرت ها)، چگونگی قانع کردن ایران به خروج از سوریه و تحریم های روسیه در ارتباط با دخالت در اوکراین بحث کردند.
همزمان گزارش شد که علی اکبر ولایتی از مشاوران ارشد آیت الله خامنه ای رهبر ایران برای دیدار با آقای پوتین روز چهارشنبه وارد مسکو شد.
به گزارش منابع خبری ایران بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که آقای ولایتی علاوه بر مسکو به بجینگ هم سفر خواهد کرد. آقای ولایتی در سفر مسکو سرپرستی هیاتی از وزارت خارجه را به عهده دارد.
آقای قاسمی گفت: « آقای ولایتی حامل پیام مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای رئیس جمهور روسیه هستند که این پیام ها در دیدار ایشان با ولادیمیر پوتین در کرملین تسلیم رئیس جمهور روسیه خواهد شد.»
او گفت که خروج آمریکا از برجام و همچنین آخرین تحولات و مسائل منطقه ای و جهانی موضوع بحث در مسکو خواهد بود. او در مورد محتوای پیام رهبر ایران برای روسیه توضیحی نداد.