صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۷ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پسر رهبر داعش کشته شد

پسر رهبر داعش کشته شد

منابع خبری گزارش کردهاند که فرزند ابوبکر البغدادی، رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، در عملیاتی در سوریه کشته شده است.
به گزارش رویترز، یک رسانه مرتبط با گروه موسوم به دولت اسلامی - داعش - با انتشار اطلاعیهای تحت عنوان «قافله شهدا» گفته است که حذیفه البدری، فرزند رهبر این گروه در «عملیات انغماسی علیه نصیریه و روسها در نیروگاه حرارتی در ولایت حمص به شهادت رسیده است.»
در مورد نحوه کشته شدن این فرد اطلاعات بیشتری داده نشده است اما از آنجا که اصطلاح «عملیات انغماسی» در جنگ یا جهاد به معنی آن است یک فرد با قبول خطر مرگ، به قلب نیروهای دشمن یورش میبرد، احتمال دارد منظور این اطلاعیه کشته شدن فرزند رهبر داعش در نوعی عملیات انتحاری یا به اصطلاح «استشهادی» باشد. معمولا داعش این اصطلاح را زمانی به کار میبرد که فرد مورد نظر در پایان عملیات یا درگیری مسلحانه، برای وارد کردن خسارت بیشتر به طرف مقابل، دست به اقدام انتحاری میزند.
منظور از «نصیریه» در این اطلاعیه، اقلیت مذهبی علوی در سوریه است که قدرت را در حکومت این کشور در دست داشته است.
این اطلاعیه شامل تصویر یک پسر جوان است که اسلحهای را هم در دست دارد. ظاهرا این تصویر متعلق به حذیفه البدری است هرچند مشخص نیست که این تصویر در چه زمانی گرفته شده است.
امکان تایید مستقل محتوا و تصویر این اطلاعیه وجود ندارد.
در مورد وضعیت و محل کنونی ابوبکر البغدادی، که پیش از انتخاب این نام، عواد ابراهیم البدری خوانده میشد، اطلاعی در دست نیست. او پس از فتح موصل توسط داعش در تابستان سال ۲۰۱۴ به عنوان «خلیفه دولت اسلامی» و رهبر مسلمانان معرفی شد و فیلم و تصاویری از او هنگام ایراد خطبه نماز در مسجد انتشار یافت. از آن زمان به بعد، اخبار چندانی از محل و چگونگی زندگی و فعالیت او منتشر نشده است.
آخرین پیام او در پائیز سال گذشته در یک نوار صوتی و توسط یک سازمان خبری وابسته به داعش منتشر شد که در آن از پیروان خود در سراسر جهان میخواست تا به حملات خود علیه کشورهای غربی شدت بخشند و به جنگ در عراق و سوریه ادامه دهند.
در چند سال اخیر و به خصوص با شدت گرفتن جنگ علیه داعش و شکستهای نیروهای آن در جبهه های مختلف، بارها گزارشهایی از کشته یا زخمی شدن او منتشر شده اما هیچیک قابل تایید نبوده است.