صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۹ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کوریای شمالی: اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا صلح در شبه جزیره کوریا را تهدید می‌کند

 کوریای شمالی: اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا صلح در شبه جزیره کوریا را تهدید می‌کند

در حالیکه رهبران دو کشور آمریکا و کوریای شمالی خود را برای برگزاری دیدار تاریخی آماده می کنند، کوریای شمالی به آمریکا در مورد "تهدیدات نظامی و فشارهای" این کشور هشدار داده است.
یک مقام وزارت داخله کوریای شمالی گفته که آمریکا "عمدا کوریای شمالی را تحریک می کند" این در حالی است که شبه جزیره کوریا به سمت صلح و آشتی ملی گام برداشته است.  خبرگزاری رسمی کوریای شمالی به نقل از یک مقام این کشور گفته است که آمریکا با گفتن این که ایجاد منطقه ای عاری از تسلیحات در شبه جزیره کوریا ناشی از تحریم ها و فشارها است، "افکار عمومی را منحرف می کند».
خبرگزاری کوریای شمالی همچنین گفته که آمریکا با اعزام تجهیزات نظامی به شبه جزیره کوریا، درصدد است تا شرایط خوب فعلی را خراب کند.
قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ- اون، رهبر کوریای شمالی ظرف هفته های آینده با هم دیدار کنند.
به گزارش بی بی سی، کوریای شمالی مکررا از آمریکا انتقاد کرده است، اما در بحبوحه تدارکات برای برگزاری نشست رهبران آمریکا و کوریای شمالی حملات لفظی بین دو کشور کاهش یافته است.
 اظهارات تازه کوریای شمالی این نکته را یادآوری می کند که مذاکره بین دو کشور آسان نخواهد بود. رهبران کوریای شمالی و جنوبی در نشست ماه گذشته توافق خود را برای ایجاد منطقه ای عاری از تسلیحات هسته ای اعلام کردند. آقای کیم اولین رهبرکوریای شمالی است که از زمان پایان جنگ در شبه جزیره کوریا در سال ۱۹۵۳ قدم به خاک کوریای جنوبی گذاشته است.