صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیر داخله آلمان: اسلام در کشور ما جایی ندارد

 وزیر داخله آلمان: اسلام در کشور ما جایی ندارد

هورست زیهوفر، وزیر داخله جدید آلمان گفته است که به باور او "اسلام جایی در آلمان ندارد" اما مسلمانانی که در این کشور زندگی میکنند "به این کشور تعلق دارند."
به گزارش بی بی سی، آقای زیهوفر در مصاحبه با روزنامه پرفروش بیلد گفت مسیحیت آلمان را شکل داده و این کشور نباید سنتهای خود را کنار بگذارد.
پس از اینکه دولت ائتلافی آلمان تقریبا شش ماه پس از انتخابات تشکیل شد، آقای زیهوفر که عهده دار وزارت داخله شده کار خود را با تغییر سیاستهای مهاجرتی شروع کرده است. اقای زیهوفر که رهبر حزب اتحادیه سوسیال- مسیحی بایرن (CSU )، یکی از احزاب دولت ائتلافی خانم مرکل است از منتقدان سیاست درهای باز صدراعظم آلمان بوده است و اظهارات او در تضاد با گفتههای خانم مرکل تلقی میشود.
وزیر داخله جدید آلمان قول داده که اخراج پناهجویانی را که درخواست پناهندگی آنها رد شده شدت دهد.
کارشناسان این اظهارات را تلاشی برای جلب آرای کسانی میدانند که در انتخابات اخیر در اعتراض به سیاست درهای باز به حزب دست راستی آلترناتیو برای آلمان (AfD ) رای دادند.
اقبالی که این حزب در انتخابات اخیر به دست آورد سبب شده که دولت ائتلافی خواه ناخواه به سمت تغییر رویه در سیاستهای مهاجرتی برود.
خانم مرکل در سال ۲۰۱۵ با اعلام سیاست درهای باز بیش از یک میلیون پناهجوی سوری را در این کشور پذیرفت. این سیاست با انتقاد زیادی روبرو شد و اقبال اخیر به احزاب دست راستی مثل آلترناتیو برای آلمان، واکنشی به این سیاستها تلقی شده است.
با این حال در سال ۲۰۱۵ علیرغم فشارها و اعتراضات ضد مهاجرت، خانم مرکل حرف کریستیان وولف رییسجمهوری وقت آلمان را تکرار کرد که «اسلام در آلمان جا دارد.»
در انتخابات اخیر آلمان حزب آلترناتیو برای آلمان برای اولین بار به پارلمان فدرال راه یافت و حزب دمکرات مسیحی (CDU ) خانم مرکل بدترین نتیجه را در هفتاد سال اخیر به دست آورد.خانم مرکل در بزرگترین ائتلاف برای تشکیل دولت بعد از جنگ جهانی دوم، برای چهارمین بار به عنوان صدراعظم آلمان سوگند یاد کرده است. برای شکل گیری این ائتلاف، جناح محافظه کار متشکل از دو حزب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال-مسیحی بایرن با حزب چپ میانه سوسیال دموکرات برای کاهش مهاجرت به توافق رسیدند.