صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۵۰ لاری کمکهای انسانی وارد غوطه شرقی شده‌اند

۵۰ لاری کمکهای انسانی  وارد غوطه شرقی شده‌اند

سازمان ملل متحد میگوید که کاروانی از حدود ۵۰ لاری حاوی کمکهای انساندوستانه وارد غوطه شرقی شده است. براساس گزارشها دولت سوریه اجازه ورود این کمکها را به منطقه داده است.
همزمان نیروهای نظامی روسیه میگویند که شورشیان منطقه درقبال دریافت کمکهای انساندوستانه پیشنهاد دادهاند تا غیرنظامیان بتوانند از محلهای درگیری خارج شوند. اما هنوز مشخص نیست که به این پیشنهاد پاسخ مثبتی داده شده است یا نه.
روز یکشنبه (13حوت) ) سازمان ملل متحد گفت کاروان کمکهای انساندوستانه برای مردم غوطه در نزدیکی پایتخت سوریه، اجازه ورود نیافته است. طبق برنامهریزی قراربود این لاریها برای هزاران نفر از مردم غوطه در حومه دمشق کمک ببرد.
از هفته گذشته که روسیه روزانه پنج ساعت آتشبس در غوطه شرقی اعلام کرد، این اولین کاروان کمکهای انسانی بود که انتظار میرفت وارد منطقه شود.
انتقاد تند آمریکا
کاخ سفید در بیانیه تندی روسیه را به دست داشتن در کشتار غیرنظامیان در غوطه شرقی، در حومه دمشق متهم کرده است.
کاخ سفید با صدور بیانیه ای مسکو را متهم کرد که با بمباران غوطه شرقی به رغم آتش بس موقت سی روزه در سوریه، به ادامه خشونت ها در این منطقه دامن می زند.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه خود، نیروی هوایی روسیه را متهم کرد که در فاصله بیست و چهارم تا بیست و هشتم فبروری روزانه دست کم ۲۰ بار غوطه شرقی را بمباران کرده است.
این بیانیه همزمان با انتشار گزارش هایی درباره پیشروی ارتش سوریه در بعضی از مناطق غوطه شرقی در روزهای گذشته منتشر شده است.
گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر در سوریه در گزارشی از تصرف یک چهارم از منطقه غوطه شرقی به وسیله نیروهای دولتی خبر داده است. همزمان، بشار اسد، رییس جمهوری سوریه به ادامه عملیات در این منطقه تاکید کرده است.