صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سفیر روسیه در سازمان ملل: مذاکره با آمریکا ضروری است

سفیر روسیه در سازمان ملل:  مذاکره با آمریکا ضروری است

سفیر روسیه در سازمان ملل به خبرنگاران گفت: مسکو آماده گفتگو با واشنگتن است چون این مسئله برای دو طرف و همچنین جامعه بینالمللی امری ضروری محسوب میشود.
واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل گفت:  ما با شرکای آمریکایی خود خویشتندارانه رفتار می کنیم، ما همواره آماده گفتگوهستیم. این مذاکره ضروری است نه تنها برای ما بلکه برای تمامی جامعه بینالملل.
وی با اشاره به اظهارات نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل که گفته بود «مسکو دوست واشنگتن نیست»، گفت:  ما به این سخنان ارزشی نمیگذاریم. نخست ما به دنبال مقابله با هیچ دولتی نیستیم. ما تنها به دنبال روابط متمدنانه هستیم. اما آنچه که امروز اتفاق میافتد را نمیتوان  روابط متمدنانه دانست.  وی ادامه داد: در میان نهادهای سیاسی آمریکا همیشه  یک توافق مبهمی در قبال روسیه وجود داشته است.  این سفیر در ادامه صحبتهایش گفت: درجریان دیدار ماه جنوری به دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا گفته است  روسیه  وایالات متحده باید با یکدیگر به منظور مواجهه با تهدیدهای واقعی به ویژه تهدید تروریسم همکاری داشته باشند.
سفیر روسیه در سازمان ملل همچنین گفت: مسکو و واشنگتن باید اختلافات خود را حل و فصل کرده و با تهدیداتی که دوطرف به آن روبرو هستند مقابله کنند. بسیاری از کشورها در سازمان ملل انتظار دارند که روسیه همراه با آمریکا باشد. زمانی که روابط بین دو کشور خوب باشد جهان جای بهتری خواهد بود.