صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایتالیا از بازگشت اعضای داعش با قایق های پناهجویان هشدار داد

ایتالیا از بازگشت اعضای داعش با قایق های پناهجویان هشدار داد

حکومت ایتالیا هشدار داده است که شماری از افرادی که اروپا را ترک کرده و به گروه تروریستی «دولت اسلامی» پیوسته اند، حالا با قایق های مهاجران بر می گردند. در همین حال بریتانیا یک گروه بزرگ قاچاقچیان انسان را سرکوب کرده است.
بر اساس گزارش دویچه وله، آنجلینو الفانو وزیر خارجه ایتالیا دیروز سه شنبه (۶ فیبروری) در رم پایتخت ایتالیا، در یک کنفرانس مهاجرت با کشور های مبداء پناهجویان و کشور های ترانزیتی گفت: «بازگشت جنگجویان خارجی (داعش) از سوی بسیاری از کسان به عنوان یک خطر واقعی و مطلق پنداشته می شود.»
الفانو افزوده است: «به سود ما است که در برابر این شیوه تجارت قاچاقچیان انسان مبارزه کنیم که از پول بدست آمده شان جنایات سازمان یافته و تروریسم را تمویل میکنند.»
مارکو مینیتی وزیر داخله ایتالیا نیز مانند الفانو، از همچو خطری قبلاً هشدار داده بود. او گفته بود که جنگجویان از مناطقی که تحت کنترل شبکه تروریستی «دولت اسلامی» قرار داشتند، احتمالاً از طریق بحیره مدیترانه به اروپا خواهند آمد.
مهاجرت یکی از مهمترین موضوعات در مبارزات انتخاباتی ایتالیا به شمار میرود. اهمیت این موضوع به ویژه پس از آن بیشتر شد که در پایان هفته گذشته میلادی یک مرد در شهر ماچیراتا، مرکز ایالتی به همین نام در شرق ایتالیا، چندین افریقایی را به ضرب گلوله زخمی ساخت. انتخابات پارلمانی ایتالیا به تاریخ ۴ مارچ امسال برگزار می شود.
سرکوب یک باند قاچاقچی
در همین حال مقامات بریتانیا یک باند بزرگ و سازمان یافته قاچاقچیان را سرکوب کرده است. گفته می شود که این باند صد ها کرد را به صورت قاچاقی از عراق به بریتانیا برده است.
به قول مقامات اداره مبارزه با جرایم بریتانیا، در عملیات تلاشی به روز سه شنبه در لندن، و همچنان در شمالشرق و جنوب انگلستان، ۲۱ فرد مظنون بازداشت شده اند. گفته میشود که این قاچاقچیان انسان، که در فرانسه، بلجیم و هالند فعال اند، مردان و همچنان خانواده ها را در موتر های لاری پنهان می کرده اند.
مقامات بریتانیا گفته اند که هر یک از مهاجران باید بین ۵۰۰۰ تا ۱۰ هزار یورو به قاچاقبران میدادند. در این عملیات علیه قاچاقچیان انسان در بریتانیا، که یک سال برای آن آمادگی گرفته شده بود، بیشتر از ۳۵۰ مأمور امنیتی شرکت داشتند.