صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۵ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جنجال انتشار یادداشت‌های محرمانه؛ ترامپ اف‌بی‌آی را متهم کرد

جنجال انتشار یادداشت‌های محرمانه؛  ترامپ اف‌بی‌آی را متهم کرد

دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا، پولیس فدرال و وزارت عدلیه این کشور را متهم کرده است که در پرونده تحقیق درباره ارتباط روسیه با انتخابات اخیر ریاست جمهوری، جانب دموکراتها را گرفتهاند.
آقای ترامپ در توییترش بار دیگر رؤسای افبیآی و وزارت عدلیه را متهم کرده که با سیاسی کردن رویه "مقدس" تحقیق قضایی، به نفع دموکراتها و علیه جمهوریخواهان وارد عمل شدهاند.
به گزارش بی بی سی، این توییت در حالی منتشر شده که ممکن است یادداشتهای محرمانه جمهوریخواهان توسط کاخ سفید منتشر شود. این یادداشتها در چند روز گذشته باعث سر و صدای زیاد و شکاف عمیق جمهوریخواهان و دموکراتها شده است.
کاخسفید اعلام کرده که روز جمعه، دوم فیبروری، یادداشتهای محرمانه جمهوریخواهان درباره افبیآی را با مجوز دونالد ترامپ از طبقهبندی محرمانه خارج کرده و منتشر خواهد کرد.
مقامهای افبیآی و دموکراتها که مخالف انتشار این اسناد هستند، میگویند این یادداشتها پیش از رسیدن به کاخ سفید «دستکاری» و بخشهایی از آن حذف شده است.
محتوای یادداشتهای محرمانه چیست؟
گفته میشود بر اساس بخشهایی از این یادداشت که از حالت محرمانه خارج شده، افبیآی و وزارت عدلیه یک قاضی را گمراه کردهاند که خارج از حیطه قانونی عمل کند و حکم شنود مکالمات کارتر پیج، از اعضای ستاد انتخاباتی آقای ترامپ، در ماه مارچ گذشته را تمدید کند.در واقع افبیآی و وزارت عدلیه آمریکا متهم شدهاند که بر اساس یک گزارش بحث برانگیز اثبات نشده و ارائه آن به قاضی، علیه ترامپ، مجوز شنود گرفتهاند.
آن گزارش را کریستوفر استیل، یک مامور امنیتی سابق بریتانیا نوشته بود که گفته شده به سفارش ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون، رقیب آقای ترامپ، تهیه شده است.