صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سفر معاون دبیرکل سازمان ملل متحد به سوریه

سفر معاون دبیرکل سازمان ملل متحد به سوریه

سازمان ملل اعلام کرد که معاون دبیرکل این سازمان دیروز (سهشنبه) جهت رایزنی درخصوص چگونگی بهبود راههای دستیابی به مناطق ناآرام، به سوریه سفر میکند. سازمان ملل اعلام کرد که مارک لوکوک، معاون دبیرکل این سازمان در امور انسانی و هماهنگ کننده امدادرسانی فوق العاده این سازمان روز سهشنبه عازم سوریه شده و طی این سفرش که سه روز به طول میانجامد بیشتر در دمشق خواهد بود، اما از ولایت حمص نیز بازدید خواهد کرد.
آخرین سفر مسئول ارشد سازمان ملل در امور انسانی به سوریه به دسمبر سال ۲۰۱۵ میلادی بازمیگردد. سازمام ملل در بیانیهای اعلام کرد: پیشبینی میشود لوکوک در دمشق با مسئولان دولتی، آژانسهای امدادرسان و شرکا در زمینههای انسانی و دیگر طرفهای مهم مربوطه دیدار کند، همچنین پیشبینی میشود که او در حمص با مردمی که به طور مستقیم از تاثیرات و نتایج بحرانها رنج کشیدهاند و نیازمند کمک هستند، دیدار کند.
آژانسهای امدادرسان و مسئولان اردنی اعلام کردند که نهادهای وابسته به سازمان ملل روز دوشنبه برای نخستین بار طی شش ماه گذشته کار امدادرسانی به حدود ۶۰ هزار تن از آوارگان سوری در مرزهای اردن-سوریه را از سرگرفتند. از سوی دیگر، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که سازمانهای بینالمللی نسبت به سلامت و حمایت از دهها هزار تن از مردم در جنوب ادلب و ولایت حماة که در درگیریهای اخیر گیر افتادهاند،  نگران است.