صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیلرسون: هیچگاه در باره سلامت روان ترامپ تردید نکردم

تیلرسون: هیچگاه در باره سلامت روان ترامپ تردید نکردم

پس از آن که نویسنده یک کتاب جنجالی در باره دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، گفت کارکنان کاخ سفید و اعضای کابینه آقای ترامپ به او مثل یک «بچه» نگاه میکنند، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا میگوید «هیچگاه درباره سلامت روان دونالد ترامپ تردید نکرده است».
مایکل وولف، نویسنده کتاب «آتش و خشم؛ درون کاخ سفید دونالد ترامپ» میگوید کتابش را بر اساس مصاحبه با ۲۰۰ نفر نوشته است.
با وجود تلاشهای رییس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از انتشار کتاب، فروش آن آغاز شده است.
آقای ترامپ میگوید این کتاب «ملالآور و سرشار از دروغ» است و مایکل وولف «یک بازنده کامل» است. به گفته رییس جمهوری آمریکا، رسانهها و دیگران میخواهند به او لطمه بزنند.
بر اساس گزارش بی بی سی، رکس تیلرسون که گفته میشود زمانی آقای ترامپ را «سبکمغز و ابله» خوانده بود، به شبکه سیانان گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که من سلامت روان او را زیر سوال ببرم.»
آقای تیلرسون گفت: دونالد ترامپ تیپ دیگر روسای جمهوری آمریکا نیست و با آنها فرق دارد. «فکر میکنم همه این را میدانند. و البته همین هم باعث شد که مردم آمریکا او را انتخاب کنند.»
وزیر امور خارجه آمریکا افزود که با رییس جمهوری آمریکا «روابط رو به بهبود» دارد و این موضوع را که در پی بروز یک اختلافنظر، قصد کنارهگیری از مقامش را داشته، رد کرد. وی گفت کل سال ۲۰۱۸ را در این پست باقی خواهد ماند.
آقای تیلرسون به سیانان گفت:»آنچه امسال متفاوت از سال قبل انجام خواهم داد این است که سعی خواهم کرد بهتر با رییس جمهور ارتباط برقرار کنم».