صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لاوروف: خطر داعش به پايان نرسيده است

لاوروف: خطر داعش به پايان نرسيده است

وزير خارجه روسيه تأکيد کرد که به رغم پيشرفت نسبي در حل و فصل بحران سوريه اما خطر داعش همچنان وجود دارد. سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه در کنفرانس مطبوعاتي مشترکي با همتاي اندونزيايي خود به وحدت مواضع اين دو کشور در قبال حل بحرانها براساس قوانين بينالمللي و مذاکرات سياسي بدون مداخله خارجي اشاره کرد.
وي گفت: نگراني شديد ما درباره اوضاع خاورميانه و شمال آفريقا همچنان وجود دارد و به رغم پيشرفت نسبي در حل و فصل بحران سوريه و مبارزه با تروريسم اما خطر داعش از بين نرفته است. لاوروف گفت: تروريستهاي داعش همچنان در حال گسترش در سرتاسر جهان به ويژه در نزديکي مرزهاي روسيه و اندونزيا هستند.
مسکو و جاکارتا با هماهنگي در سطح اطلاعاتي براي مقابله با تروريسم توافق کردهاند. همچنين رتنو مارسودي، وزير امور خارجه اندونزيا گفت: مسکو و جاکارتا داراي روابطي قدرتمند در زمينه مسائل سياسي و دفاعي هستند و اندونزيا خواهان تقويت روابط تجاري دو کشور است. وزراي خارجه روسيه و اندونزيا در ديدار خود درباره مسائلي شامل تنشها در شبه جزيره کوريا، مناقشه در درياي چين جنوبي و درگيري در خاورميانه به بحث پرداختند اما جزئياتي درباره اين مذاکرات خود منتشر نکرد.