صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ بازگویی پسرش از ملاقات با وکیل روسی را ‹شفاف و معصومانه› خواند

ترامپ بازگویی پسرش از ملاقات با وکیل روسی را ‹شفاف و معصومانه› خواند

دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا بازگويي پسرش از ملاقات با يک وکيل حقوقي روسي را «بيپرده، شفاف و معصومانه» توصيف کرده است.
روز سه شنبه دونالد ترامپ پسر، فرزند رئيس جمهوري آمريکا، در يک مصاحبه تلويزيوني متن چند ايميل را منتشر کرد که نشان ميداد در جريان مبارزات انتخابات رياست جمهوري، مشتاقانه با ملاقات با يک زن روسي به نام ناتالي وسلنيتسکايا موافقت کرده است. اين زن گفته بود از وکلاي دولت روسيه است و اطلاعاتي زيانبار عليه هيلاري کلينتون، نامزد حزب دموکرات و رقيب انتخاباتي آقاي ترامپ در اختيار دارد. منتقدان رئيس جمهوري گفتهاند که ملاقات پسر او با يک کارمند دولت روسيه ميتواند به تمايل به کسب حمايت رسمي روسيه از انتخاب پدرش تعبير شود.  ساعاتي بعد، دونالد ترامپ پسر در مصاحبه با خبرگزاري فاکس نيوز گفت که «در نگاهي به گذشته، در اين مورد احتمالا به شکل ديگري عمل ميکردم.»
صبح چهارشنبه، رئيس جمهور آمريکا در مطلبي  در توييتر خود بار ديگر نسبت به مصاحبههاي قبلي پسرش در اين زمينه واکنش نشان داد و در مورد نحوه برخورد او با اين ماجرا نوشت: «شب گذشته پسرم دونالد خيلي عملکرد خوبي داشت. بيپرده، شفاف و معصومانه.» او بار ديگر پيگيري ماجراي ارتباط روسيه با مبارزات انتخاباتي خود را محکوم دانسته و افزوده است: «اين بزرگترين تلاش براي پاپوشدوزي در تاريخ سياسي است. غم انگيز است!»
ايميلهايي که دونالد ترامپ پسر منتشر کرده محکمترين شواهدي است که تا کنون در مورد ارتباط تشکيلات انتخاباتي پدرش با روسيه به دست آمده و نشان ميدهد که چگونه برخي دست اندرکاران اين تشکيلات از دريافت کمک از دولت روسيه رويگردان نبودند. از آغاز دوره رياست جمهوري دونالد ترامپ، نقش روسيه در مبارزات انتخاباتي او به شکل موضوعي بحث برانگيز بر دولت او سايه انداخته و علاوه بر انعکاس گسترده رسانهاي، موضوع تحقيقات در وزارت عدليه و کنگره آمريکا بوده است. ( بي بي سي)