صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲ ثور ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پسر ترامپ دیدار با وکیل روس را تأیید کرد

پسر ترامپ دیدار با وکیل روس را تأیید کرد

پسر دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريکا پذيرفته که سال گذشته و در جريان مبارزات انتخابات رياست جمهوري با يک وکيل روس ديدار کرده که به گفته او وعده داده بود اطلاعاتي عليه هيلاري کلينتون، رقيب انتخاباتي آقاي ترامپ در اختيار او قرار دهد.
دونالد ترامپ جونيور، پسر دونالد ترامپ گفته که ناتاليا وسلنيتسکايا در اين ديدار «هيچ اطلاعات بدردبخوري» از رقيب پدرش ارائه نداد.
جارد کوشنر، داماد آقاي ترامپ و پل جي مانافورت، رئيس وقت ستاد انتخاباتي او هم در ديدار با خانم وسلنيتسکايا حاضر بودند. مقامات آمريکايي در حال بررسي احتمال دخالت روسيه در انتخابات رياست جمهوري آمريکا به نفع آقاي ترامپ هستند. ديدار ميان نزديکان آقاي ترامپ و وکيل روس در روز 9 جون سال 2016 در برج ترامپ در نيويورک انجام شده بود، يعني فقط دو هفته بعد از آنکه آقاي ترامپ به عنوان نامزد نهايي حزب جمهوريخواه در انتخابات برگزيده شد.
به نظر مي رسد که اين نخستين بار است که انجام يک ملاقات خصوصي ميان شهروندان روسيه و نزديکان آقاي ترامپ در مورد انتخابات تأييد مي شود.
اولين بار روزنامه نيويورک تايمز روز شنبه از اين ملاقات خبر داد. پسر آقاي ترامپ در پي انتشار گزارش نيويورک تايمز اطلاعيهاي صادر کرد که اصل ملاقات را تأييد ميکرد، اما نميگفت که آيا اين ملاقات به انتخابات مربوط ميشده است يا خير.  اين روزنامه سه مشاور کاخ سفيد و دو منبع مطلع ديگر را به عنوان منابع خبري خود معرفي کرد. رئيس دفتر رئيس جمهور آمريکا گفته است که سر و صداها در مورد اين ديدار «هياهو براي هيچ» است. ( بي بي سي)