صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بریتانیا: داعش اگر بتواند به بریتانیا حمله کیمیاوی می‌کند

 بریتانیا: داعش اگر بتواند به بریتانیا حمله کیمیاوی می‌کند

يک مقام امنيتي در بريتانيا در مورد احتمال تلاش گروه موسوم به دولت اسلامي (داعش) براي حمله کيمياوي به اين کشور هشدار داده است.
 بن والاس، مسئول امور امنيتي در کابينه بريتانيا گفت که گرچه هنوز توطئه مشخصي در اين مورد شناسايي نشده، اما به هر حال هدف داعش کشتار جمعي است.
آقاي والاس در مصاحبه با هفتهنامه سانديتايمز، تلاش داعش براي استفاده از گازهاي سمي در عراق و سوريه را يادآوري کرد و گفت که «آنها هيچگونه مشکل اخلاقي در مورد استفاده از سلاحهاي کيمياوي ندارند ... و اگر بتوانند، در اين کشور (بريتانيا) هم حتما استفاده خواهند کرد.»
او همچنين به گزارش يوروپل، پوليس اتحاديه اروپا، اشاره کرد که از وجود شواهدي مبني بر علاقمندي داعش به استفاده از سلاحهاي کيمياوي يا ميکروبي در اروپا حکايت دارد.
آقاي والاس به سانديتايمز گفت: «آرزو و هدف دولت اسلامي يا داعش، بدون ترديد کشتار گروهي است. آنها ميخواهند تا جايي که ميتوانند عده بيشتري را وحشتزده کنند و به عده بيشتري هم آسيب برسانند.»
او افزود که مقامهاي مراکش، در جريان يورشي که در ماه فبروري به يک هسته مخفي داعش داشتند، موادي را کشف و ضبط کردهاند که براي ساخت بمب يا يک «عامل سمي مرگبار» قابل استفاده بوده است. (بي بي سي)