صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱ جوزا ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رهبر کوریای شمالی: در آستانه آزمایش موشکهای دوربرد بالستیک هستیم

رهبر کوریای شمالی: در آستانه آزمایش موشکهای دوربرد بالستیک هستیم

کيم جونگ اون، رهبر کورياي شمالي، ميگويد که کشورش در آستانه آزمايش موشکهاي دوربرد بالستيک با قابليت حمل کلاهک هستهاي است.  آقاي کيم در پيامي به مناسبت فرا رسيدن سال نو ميلادي گفته است که توليد موشکهاي قارهپيماي بالستيک کشوري «در مراحل پاياني» قرار دارد.
  برنامه هسته اي و موشکي کورياي شمالي نگراني هاي عميقي را براي جامعه بينالمللي به همراه آورده است و سازمان ملل متحد در قطعنامه هاي مختلفي از کورياي شمالي خواسته است تا به آزمايشهاي هستهاي و موشکي خود پايان دهد.  با وجود همه اين تلاشها براي توقف آزمايش ها، پيونگيانگ تاکنون موفق به انجام پنجمين آزمايش اتمي شده است.
 کورياي شمالي در سال گذشته ميلادي دو آزمايش هستهاي انجام داد که ظاهرا آخرين آنها « قويترين» دست از اين آزمايشها بوده است.  کورياي شمالي مدعي است که تاکنون پنج بار در سال هاي 2006، 2009، 2013 و در جنوري و سپتمبر 2016 آزمايش هاي موفق اتمي انجام داده است. به نظر مي رسد که قدرت انفجارها به مرور زمان افزايش يافته است.
 شواهد حاکي از آن است که قدرت انفجار تازه ترين آزمايش هسته اي اين کشور در سپتمبر 2016 معادل انفجار 10 تا 20 کيلوتن تيانتي بوده است که در صورت اثبات اين مسئله، آزمايش اخير در مقايسه با آزمايش هاي پيشين قوي ترين محسوب مي شود. (بي بي سي)