صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل برای عملیاتی وسیع در غزه آماده می شود

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل برای عملیاتی وسیع در غزه آماده می شود

بنیامین نتانیاهو، صدراعظم اسرائیل روز یکشنبه ۱۸ نوامبر در جریان نشست کابینه آن کشور گفت که اسرائیل در حال آماده‌سازی نیروهایش برای گسترش عملیات علیه پیکارجویان حماس در غزه است.

آقای نتانیاهو ضمن اشاره به این که حماس، و سازمان های تروریستی هزینه سنگینی را می‌پردازند گفت: نیروهای دفاعی اسرائیل در حال آماده شدن برای وسعت دادن به عملیات خود هستند.

صدراعظم اسرائیل به جزئیات بیشتر و احتمال انجام عملیات زمینی اشاره‌ای نکرد.آقای نتانیاهو این سخنان را در حالی بیان کرده که حملات هوایی علیه اهدافی در غزه برای پنجمین روز متوالی ادامه دارد.دیروز دو ساختمان محل استقرار خبرنگاران محلی و خارجی هدف گلوله باران نیروهای اسرائیلی قرار گرفت که این حمله به زخمی شدن تعدادی از خبرنگاران منجر شده است.

ارتش اسرائیل به بی بی سی گفته است که آنها از وجود خبرنگاران خارجی در دست کم یکی از دو ساختمانی که امروز هدف بمباران نیروهای آن کشور قرار گرفت، باخبر بودند.اما ارتش اسرائیل در عین حال افزوده که هدف از این حملات آنتنی بوده که بر فراز این ساختمان ها قرار داشته و به گفته آنها مورد استفاده حماس بوده است.در همین حال وزیر صحت حماس گفته است که تاکنون بیش از ۵۰ نفر در جریان حملات اسرائیل کشته شده اند که نیمی از آنها غیر نظامیان هستند.

براساس گزارش های دریافتی، اسرائیل موقتا اجازه عبور چند تیلر حامل تجهیزات پزشکی به غزه را داده است.

ویلیام هیگ گفته است در صورت بروز جنگ زمینی جلوگیری از کشتار غیرنظامیان امری دشوار خواهد بود

ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا دیروز (یکشنبه ۱۸ نوامبر)، در واکنش به درگیری‌های اخیر در غزه گفت که اسرائیل در صورت دست زدن به حمله زمینی حمایت و همدردی جامعه بین الملل را از دست خواهد داد.

آقای هیگ که در گفتگو با شبکه تلویزیونی اسکای نیوز صحبت می کرد، افزود که در صورت بروز جنگ زمینی، جلوگیری از کشتار غیر نظامیان بسیار دشوار خواهد بود.

وزیر امور خارجه بریتانیا همچنین تاکید کرد که جنگ زمینی باعث طولانی شدن درگیری ها خواهد شد.مارک ره‌وگ، سخنگوی دولت اسرائیل، به بی بی سی گفت که وقتی شهروندان اسراییل در امنیت باشند عملیات پایان می‌یابند و تا آن وقت همه گزینه‌ها از جمله حمله زمینی «بر روی میز» می‌ماند..(بی بی سی)