صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۸ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلام آمادگی بشار اسد برای آغاز آتش‌بس چهار روزه در سوریه

اعلام آمادگی بشار اسد برای آغاز آتش‌بس چهار روزه در سوریه

رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با اخضر ابراهیمی اعلام کرد که در صورت توقف حمایت دیگر کشورها از مخالفان سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور٬ از تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به بحران سوریه حمایت می‌کند.

اخضر ابراهیمی٬ نماینده سازمان ملل برای حل‌وفصل بحران سوریه با بشار اسد٬ رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد و در این ملاقات رسمی از طرفین درگیر خواست که به مناسبت تعطیلات عید قربان که از روز جمعه هفته جاری آغاز می‌شود٬ سلاح‌های خود را زمین بگذارند و زمینه آتش‌بس چهار روزه را فراهم کنند.

اخضر ابراهیمی از همه شهروندان سوری که در مناطق شهری یا روستایی٬ در صف نیروهای دولتی یا در جبهه مخالفان مشغول مبارزه‌اند٬ خواست که اقدامات تخاصم‌آمیز را متوقف کنند. به اعتقاد او٬ اگر هر یک از افراد به چنین تصمیمی پای‌بندی نشان دهند٬ تصمیم گروهی نیز بر همین مبنا خواهد بود و به پایان دادن به بحران سیاسی در سوریه کمک خواهد کرد.

بشار اسد در دیدار با نماینده سازمان ملل تاکید کرد که کشورهای "حامی تروریست‌ها" باید حمایت تسلیحاتی و حفاظتی خود از مخالفان سوریه را متوقف کنند تا زمینه تحقق آتش‌بس فراهم شود.

تروریست واژه‌ای است که مقامات و رسانه‌های دولتی سوریه برای نامیدن مخالفان سیاسی از آن بهره می‌گیرند.

به گزارش سنا٬ خبرگزاری رسمی دولت سوریه٬ بشار اسد در این دیدار بر حمایت دولت‌اش از تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به بحران سوریه تاکید کرد و گفت از جست‌وجو برای یافتن راه‌حلی سیاسی که مبتنی بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و رد هرگونه مداخله خارجی باشد٬ حمایت خواهد کرد.(دویچه وله)