صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۶ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بشار اسد بار دیگر مداخله خارجی را برای حل بحران سوریه رد کرد

بشار اسد بار دیگر مداخله خارجی را برای حل بحران سوریه رد کرد

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دربیانیه ای که دیروز (یکشنبه ۳۰ میزان) منتشر شده، اعلام کرد که از هر راه حلی برای پایان دادن به بحران سوریه تا زمانی که به تمامیت ارضی آن کشور احترام گذاشته شود، استقبال می کند.

در این بیانیه که در پی ملاقات رئیس جمهور سوریه با اخضر ابراهیمی، منتشر شده، آقای اسد بار دیگر مداخله خارجی را به عنوان بخشی از راه حل بحران سوریه رد کرد.نماینده سازمان ملل برای حل بحران سوریه به خبرنگاران گفت که بعضی از اعضای گروههای مخالف که با آنها دیدار کرده با پیشنهاد آتش بس در ایام عید قربان تنها در صورتی که نیروهای دولتی هم به آن پایبند باشند، موافق هستند،

همزمان با دیدار آقای ابراهیمی و رئیس جمهور سوریه، بمبی در منطقه مسیحی نشین باب توما که در بخش قدیمی دمشق واقع است، منفجر شده است.رسانه‌های دولتی سوریه گفته‌اند که این انفجار در مجاورت یک حوزه پولیس در این منطقه رخ داد. در جریان این انفجار ۱۰ نفر کشته و شماری مجروح شده‌اند.آقای ابراهیمی که روز جمعه گذشته به دمشق سفر کرده و دیروز با ولید معلم، وزیر امور خارجه دیدار و مذاکره کرده بود.

همچنین گفته شده است که آقای معلم در جریان این دیدار از کشورهای همسایه به دلیل پناه دادن، مسلح کردن و همچنین آموزش دادن شورشیان به آقای ابراهیمی شکایت کرده است.

به گفته سوریه، عملکرد شورشیان مخالف، ماموریت آقای ابراهیمی را خدشه دار می‌کند.سوریه مکررا ترکیه، عربستان سعودی و قطر را به حمایت از شورشیان مسلح متهم کرده است.(بی بی سی)