صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۸ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیدار اخضر ابراهیمی با وزیر خارجه سوریه

دیدار اخضر ابراهیمی با وزیر خارجه سوریه

اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه که به این کشور سفر کرده است با ولید معلم، وزیر خارجه دیدار و گفتگو کرد.

آقای ابراهیمی در تلاش است تا طرفین درگیر در سوریه را به برقراری آتش بسی سه روزه در ایام تعطیلات عید قربان در هفته آینده متقاعد کند.

انتظار می‌رود آقای ابراهیمی در جریان سفرش به سوریه با بشار اسد، رئیس جمهور هم دیدار و مذاکره کند.نماینده سازمان ملل متحد به هنگام ورودش به دمشق در روز گذشته ( جمعه ۱۹ اکتوبر) به خبرنگاران گفت که جنگ و درگیری در سوریه باید فورا و بدون هرگونه پیش شرطی متوقف شود.اما خبرنگار بی بی سی در دمشق می‌گوید که صدای گلوله‌های توپ و تیراندازی هنوز هم در دمشق به گوش می‌رسد.

از زمان آغاز اعتراضات در سوریه در بهار سال ۲۰۱۱ تا کنون هزاران نفر در خشونت های این کشور کشته شده اند.اخضر ابراهیمی در عین حال روز پنج شنبه گذشته ( ۱۸ اکتوبر) با محمدرضا شیبانی، سفیر ایران در سوریه ملاقات کرده است. دولت ایران همیشه حامی سرسخت بشار اسد بوده است.آقای ابراهیمی هنگام پذیرش این ماموریت گفته بود برقراری صلح در سوریه "تقریبا غیرممکن" است.

وی ویرانی ها در سوریه را "فاجعه بار" خوانده و گفته خونریزی ها در این کشور "سرسام آور" است.آقای ابراهیمی در ماه اگست جایگزین "کوفی عنان" نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب برای برقراری صلح در سوریه شد.(بی بی سی)