صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

احمدی‌نژاد: در برابر زبان زور و توهین تسلیم نمی‌شویم

احمدی‌نژاد: در برابر زبان زور و توهین تسلیم نمی‌شویم

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران گفته است که این کشور هرگز در برابر زبان زور و توهین تسلیم نخواهد شد و هر اقدامی غیر از همکاری در قبال ایران، به شکست منتهی خواهد شد.

آقای احمدی‌نژاد که روز شنبه، ۲۲ دلو، در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در جمع راهپیمایان در میدان آزادی تهران سخن می‌گفت، اضافه کرد که کشورهای غربی مخالف پیشرفت ایران هستند و مسائلی همانند موضوعات هسته‌ای، بهانه آنها است.

او در سخنانی که به طور زنده از شبکه تلویزیونی دولتی ایران پخش می‌شد، گفت: ما همیشه آماده مذاکره بوده‌ایم. ولی این مذاکرات باید در چارچوب عدالت و احترام باشد. رئیس جمهور ایران گفت: امروز ایران، هسته‌ای شده است و بخش مهمی از نیازهای خود را تامین می‌کند.

او با بیان این که در آینده نزدیک تمام نیازهای هسته‌ای ایران توسط دانشمندان این کشور تامین خواهد شد، اعلام کرد: دنیا در چند روز آینده شاهد افتتاح چند دستاورد بسیار بزرگ در عرصه هسته‌ای خواه د بود.آقای احمدی نژاد توضیح بیشتری درباره این دستاوردهای جدید نداد.

رئیس جمهور ایران که پیش از این با نفی هولوکاست به مرکز توجه رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شده بود، در مراسم روز ۲۲ دلو در تهران، دوباره هلوکاست را روح بتی خواند که به گفته او مستکبران از اسرائیل ساخته‌اند و اضافه کرد: ایران با شکستن این بت، زمینه آزادی ملت‌های غرب را فراهم کرد.

محمود احمدی‌نژاد اضافه کرد که آمریکا و غرب نشان داده‌اند تنها به منافع خود می‌اندیشند و دولت‌های منطقه متوجه باشند که دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است. او گفت: آزادی و دموکراسی هرگز از لوله تفنگ ارتش ناتو و بمباران‌های ناتو بیرون نخواهد آمد و دخالت کشورهای مستکبر ملت‌ها را به آزادی نخواهد رس د.

وی همچنین با طرح این ادعا که دولت‌های ایران پیش از این، هر سال تمام درآمدهای نفتی را هزینه می‌کردند و برای تامین منابع مورد نیاز خود در برخی سال‌ها ناگزیر به استقراض می‌شدند، گفت که برای اولین‌بار در طول تاریخ ایران، در دو سال اخیر دولت بیش از ۳۰ میلیارد دالر در صندوق توسعه ملی ذخیره کرده است. (بی بی سی)