صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سیدحسن نصرالله: از ایران دستور نمی گیریم

سیدحسن نصرالله:  از ایران دستور نمی گیریم

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان گفته است ایران انواع کمک های مالی و مادی را در اختیار این گروه قرار می دهد. دبیرکل حزب الله که به مناسبت فرارسیدن سالگرد تولد پیامبر اسلام از طریق ارتباط ویدئویی با هواداران این جنبش شیعه سخن می گفت، در عین حال اظهار داشت که حزب الله لبنان از ایران دستور نمی گیرد.

به گفته برخی از ناظران، این اولین باری است که دبیرکل حزب الله لبنان به دریافت کمک های مالی و مادی از ایران اذعان می کند.

پیش از این مقامات ایران تاکید داشتند که حمایت ایران از حزب الله، سیاسی و معنوی است.

سیدحسن نصرالله گفت: ما از سال ۱۹۸۲ به این سو، از ایران کمک های مالی، مادی و سیاسی دریافت کرده ایم.

دبیرکل حزب الله گفت که پیش از این ما نمی توانستیم همه ماجرا را بگوییم و در باره نیمی از آن سکوت اختیار می کردیم. سید حسن نصرالله گفت ایران از زمان شکل گیری حزب الله، به آن دستور نداده است و در صورتی که اسرائیل به تجهیزات هسته ای ایران حمله کند، این کشور از حزب الله چیزی نخواهد خواست.

وی در عین حال گفت که در صورت حمله اسرائیل به ایران، رهبری حزب الله خود در مورد واکنش به آن فکر و تصمیم گیری خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان نوامبر سال پیش به آمریکا و اسرائیل هشدار داده بود که جنگ با ایران و سوریه به این دو کشور محدود نخواهد ماند و تمام منطقه را به صورت کامل درگیر خواهد کرد.

او ایران را کشوری استوار و نیرومند توصیف کرده بود که رهبری دارد که در دنیا بی نظیر است و کشوری است که هر ضربه ای را با دو ضربه پاسخ خواهد داد.

دبیرکل حزب الله در سخنان خود از این که مخالفان دولت سوریه از گفت و گو و مذاکره با دولت بشار اسد خودداری می کنند، انتقاد کرد و گفت بشار اسد هنوز از حمایت ارتش و بخش بزرگی از جمعیت سوریه برخوردار است. (بی بی سی)