صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اوباما: تحریم‌های خارجی اقتصاد ایران را به هم ریخته است

اوباما: تحریم‌های خارجی اقتصاد ایران را به هم ریخته است

رئیس جمهوری آمریکا تحریم های خارجی علیه ایران را موثر دانسته و وضعیت اقتصادی ایران را حاصل کارآیی این تحریم ها دانسته است. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در یک سخنرانی انتخاباتی ضمن دفاع از سیاست دولت خود در قبال ایران گفته است که اقداماتی که ایالات متحده در جلب حمایت جهانی برای تحریم ایران به عمل آورده نتیجه بخش بوده به نحوی که در حال حاضر، اقتصاد این کشور به هم ریخته است.

به گزارش وبسایت کاخ سفید - دفتر ریاست جمهوری آمریکا - آقای اوباما از موفقیت تلاش های آمریکا در وضع تحریم های بی سابقه بین المللی برای وادار کردن دولت ایران به کنار گذاشتن بخشی از فعالیت اتمی خود سخن گفت و افزود که ما صراحتا اعلام کرده ایم که قرار گرفتن تسلیحات هسته ای در دست رژیم ایران را هرگز تحمل نمی کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا در شرح موفقیت دولت خود در زمینه گسترش تحریم های بین المللی علیه برنامه های اتمی ایران گفت که ما توانسته ایم همکاری کشورهایی مانند چین و روسیه را نیز در این مورد جلب کنیم در حالیکه این کشورها تا پیش از این هرگز با چنین اقداماتی همگامی نشان نمی دادند.

باراک اوبا تحریم های وضع شده علیه جمهوری اسلامی را موثر دانست و گفت: این اقدامات چنان کارآمد بوده است که حتی مقامات ایرانی هم تایید کرده اند که اقتصادشان به هم ریخته است.

آقای اوباما، که در یک ضیافت انتخاباتی در نیویورک سخن می گفت، از دستاورد دولت خود در زمینه وارد کردن فشار بر ایران دفاع کرد و گفت: زمانی که من به ریاست جمهوری رسیدم، ایران متحد و جامعه جهانی پراکنده بود، امروز ما شاهد جامعه بین المللی متحد هستیم که خطاب به حکومت ایران می گوید: باید روش خود را تغییر دهید!

وی گفت: حکومت ایران هنوز در مورد حرکت در مسیری که به پیوستن دوباره به جامعه ملت ها منتهی می شود، دست به انتخاب صحیح و مناسب نزده و از پیگیری برنامه تسلیحات هسته ای خود دست برنداشته است.

در هفته های اخیر، ارزش پول ملی ایران در برابر ارزهای خارجی با سرعتی کم سابقه تنزل یافته و در حالیکه کشورهای غربی به تلاش برای تشدید تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی دست زده اند، وضعیت بازار ارز باعث نگرانی در مورد شرایط اقتصادی جمهوری اسلامی و توانایی حکومت در مدیریت آن شده است. (بی بی سی)