صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رسانه های آمریکایی می گویند دولت دونالد ترامپ در حال بررسی وضع تعرفه ۲۵ درصدی روی محصولات چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دالر است. این تعرفه بسیار بیشتر از تعرفه ده درصدی است که پیشتر گفته شده بود آمریکا روی محصولات چینی وضع خواهد کرد. . .

جواهرات سلطنتی سویدن از کلیسایی در نزدیکی استکهلم توسط دو نفر که گفته شده با قایق موتوری فرار کردهاند به سرقت رفته است. جواهرات به سرقت رفته شامل دو تاج متعلق به کارل نهم و ملکه کریستینا است. . .

دولت هند فهرستی منتشر کرده که در نهایت می تواند به سلب تابعیت هندی از چهار میلیون شهروند ایالت آسام در شمال شرقی کشور منجر شود. "ثبت احوال ملی شهروندان" فهرستی است که افرادی را در بر می گیرد که می توانند . . .

مردم زیمبابوه برای نخستین بار در بیش از ۳۰ سال دیروز در حالی پای صندوق های رای رفتند که دیگر خبری از نام رابرت موگابه در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیست. رئیس جمهور فعلی و رهبر حزب حاکم زانو پیاف . . .

همزمان با راهپیمایی اعتراضی حامیان یک حزب سکولار در شمال غرب پاکستان، حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان مدعی شد که حمایت لازم از سوی قانونگذاران را برای تشکیل یک دولت ائتلافی به دنبال پیروزی در انتخابات . . .

روبرت کوچاریان، رئیس جمهوری سابق ارمنستان در ارتباط با پرونده سرکوب مرگبار تظاهرات معترضان به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۸ بازداشت شده است. دادگاهی در ایروان، پایتخت ارمنستان، دستور این بازداشت را صادر کرده است. . .

حزب مسلم لیگ شاخه نواز وابسته به نواز شریف، نخست وزیر سابق گفته که به رغم تردیدها در مورد نتایج انتخابات عمومی در این کشور، پارلمان جدید را تحریم نخواهد کرد. یکی از رهبران ارشد این حزب گفته که به خاطر احترام به دموکراسی . . .

همزمان با شروع رای دهی در پاکستان یک مهاجم انتحاری در شهر کویته بمب همراه خود را در نزدیکی یک مرکز رای دهی منفجر کرد. مقام ها گفته اند که هدف مهاجم نیروهای امنیتی بود که برای تامین امنیت انتخابات در مقابل مرکز رای دهی مستقر بودند. . .

سازمان هواشناسی جاپان موج گرمایی که طی یک هفته اخیر جان حداقل ۶۵ نفر را در سراسر این کشور گرفته یک فاجعه طبیعی اعلام کرده است. یک سخنگوی این سازمان اخطار داد که برخی نواحی «گرمای بی سابقه ای» را تجربه می کنند. . .

دولت ترکیه خود را به تبعیت از تحریم های هسته ای آمریکا علیه ایران ملزم نمیداند. در پی سفر هیاتی از نمایندگان وزارت خارجه و وزارت مالیه آمریکا به ترکیه برای گفتگو در مورد نحوه اجرای تحریم بانکی . . .

اسرائیل یک فروند هواپیمای نظامی سوریه را سرنگون کرده است. روز سه شنبه، ۲ اسد (۲۴ جولای)، سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که یک فروند جت متعلق به نیروی هوایی سوریه که وارد منطقه تحت تصرف اسرائیل . . .

چهار سازمان مدافع حقوق بشر بین المللی در نامه ای به فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از او خواسته اند با اتخاذ تدابیری سختگیرانه دولت تاجیکستان را وادار کند که رفتار خود را در زمینه رعایت حقوق بشر بهتر کند . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر