صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تصمیم نهایی کیلیان امباپه؛ خداحافظ مادرید؟

تصمیم نهایی کیلیان امباپه؛ خداحافظ مادرید؟

کیلیان امباپه تابستان پیش رو به رئال نمی رود و در پی اس جی خواهد ماند. هیچکس تردیدی ندارد که کیلیان امباپه در صدر فهرست بازیکنان مورد علاقه رئال قرار دارد ولی باشگاه مادریدی تاکنون هیچ مذاکره ای با او نداشته و دست به چنین کاری بدون اطلاع باشگاه پاری سن ژرمن هم نخواهد زد.  در اسپانیا معتقدند رئال که تابستان 2017 چیزی تا جذب این ستاره فرانسوی فاصله نداشت، این بار شانس جذب او را از دست نخواهد داد اما کانال پلاس فرانسه هفته پیش گزارش داد که به دلیل ضرر اقتصادی فراوان رئال در دوران کرونا و محدودیت های مالی این باشگاه، اکنون باشگاه لیورپول شانس اول جذب امباپه محسوب می شود چرا که قرمزهای آنفیلد نیمی از مشکلات مالی رئال را هم ندارند و تابستان پیش رو می توانند مبلغ مورد تقاضای پی اس جی برای امباپه را پرداخت کنند. در اسپانیا اما رئال همچنان گزینه نخست امباپه در صورت جدایی از پی اس جی است و او که از کودکی به رئال علاقه مند بوده، پی اس جی را تنها به مقصد مادرید ترک خواهد کرد.
یک سال و نیم از قرارداد امباپه باقیمانده و در هفته های اخیر سران پی اس جی از نزدیک بودن توافق با امباپه برای تمدید حرف زده اند.
امروز نشریه دریایو اسپورت ادعا کرد که کیلیان امباپه به سران پی اس جی اطلاع داده است که تا پایان قراردادش در این باشگاه خواهد ماند و کسی را برای جدایی تحت فشار نمی گذارد. امباپه اطمینان داده است که به قراردادش پایبند می ماند و تابستان پیش رو تحت هیچ شرایطی پاریس را ترک نخواهد کرد. این خبر خوبی برای پی اس جی محسوب می شود و به نوعی خیال مدیران باشگاه را راحت خواهد کرد تا بدون عجله برای تمدید با او اقدام کنند.
هرچند امباپه تاکید دارد که با رئال و هیچ باشگاهی وارد مذاکره نشده یا نخواهد شد ولی در مورد تمدید قراردادش بحثی را مطرح نکرده است. ستاره فرانسوی اگر در نهایت قراردادش را تمدید نکند، از جنوری 2022 می تواند با رئال یا تیم های دیگر مدنظرش وارد مذاکره شود. شایعاتی نیز شنبده شده اند مبنی بر اینکه او قراردادش را با افزودن بند انتقال به رئال تمدید خواهد کرد.