صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

احتمالات جدال سهمیه‌ها در هفته آخر لیگ برتر

احتمالات جدال سهمیه‌ها در هفته آخر لیگ برتر

در آستانه هفته پایانی لیگ برتر انگلیس نگاهی می اندازیم به نتایجی که سه تیم چلسی، منچستریونایتد و لستر برای صعود به لیگ قهرمانان به آن نیاز دارند.
درحالیکه هفته پایانی این فصل لیگ جزیره به زودی آغاز میشود جدال سختی برای کسب دو سهمیه باقی مانده لیگ برتر برای حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده در جریان است. لیورپول و منچسترسیتی از مدتها پیش صعود خود را قطعی کرده اند و در حال حاضر سه تیم چلسی، منچستریونایتد و لستر می توانند در هفته پایانی دو سهمیه باقی مانده را بدست بیاورند. اما این سه تیم برای اطمینان از صعودشان به چه نتایجی نیاز دارند؟
وضعیت سه تیمی که برای بدست آوردن دو سهمیه آخر لیگ قهرمانان شانس دارند
منچستریونایتد
منچستریونایتد در حالی به زمین لستر می رود که برای صعود به چمپیونزلیگ به یک پیروزی یا تساوی نیاز دارد. شیاطین سرخ که در رتبه سوم جدول لیگ برتر قرار دارند بین این سه تیم بیشترین شانس را برای صعود به لیگ قهرمانان دارند و در صورتیکه شکست نخورند صعودشان قطعی است.
البته در صورت شکست چلسی، یونایتد فارغ از نتیجه اش در این بازی صعود خود را قطعی خواهد کرد.
چلسی
چلسی هم در بازی مقابل ولوز برای صعود به لیگ قهرمانان به یک پیروزی یا تساوی نیاز دارد.
با اینحال حتی اگر چلسی در بازی روز چهارشنبه مقابل ولوز شکست بخورد ولی یونایتد موفق شد لستر را شکست دهد شاگردان لمپارد به چمپیونزلیگ راه خواهند یافت.
لستر
لستر تنها در صورتی میتواند جواز حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده را بدست بیاورد که در بازی خانگی اش مقابل منچستریونایتد به پیروزی برسد.
البته اگر چلسی مقابل ولوز شکست بخورد روباهها حتی با یک تساوی هم به چمپیونزلیگ راه خواهند یافت.