صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آماری عجیب از مسی، پایان فوق ستاره نزدیک است

آماری عجیب از مسی، پایان فوق ستاره نزدیک است

آمار گلزنی های لیونل مسی برای بارسا در فصل جاری بسیار کمتر از حد انتظار بوده است.
بارسلونا شنبه شب در زمین سلتا با تساوی 2-2 متوقف شد تا در کورس قهرمانی دو امتیاز حساس را از دست بدهد.
هر دو گل بارسا را لوئیس سوارز و روی دو پاس لیونل مسی به ثمر رساند ولی گل دقیقه 88 یاگو آسپاس آب سردی برود بر پیکره مسی و هم تیمی هایش تا در نهایت بازی 2-2 به اتمام برسد.
هرچند مسی دو پاس گل داد و تعداد پاس گل هایش را به 17 در فصل جاری رساند(بیشتری از هر بازیکنی در لالیگا) ولی بازهم در امر گلزنی ناکام ماند. آخرین گل مسی برای بارسا به بازی با لگانس بر می گردد که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید و او در سه بازی اخیر برابر سویا، بیلبائو و سلتا نتوانسته برای آبی اناری ها گلزنی کند.
تعداد گل های مسی در لالیگا به فاصله شش هفته تا پایان، 21 گل است و در همه رقابت ها نیز تنها 26 گل به ثمر رسانده است. آمارها نشان می دهند که در دوران حضور کیکه ستین، مسی 16 بازی انجام داده و در 10 تای شان نتوانسته هیچ گلی به ثمر برساند.
او در دوران حضور تاتا مارتینو(فصل 14-2013) نیز توانست 41 گل در طور فصل به ثمر برساند اما با شرایط فعلی و به فاصله شش هفته تا پایان لالیگا، بعید است به این رکورد برسد.
آخرین بار که مسی نتوانست به مرز 40 گل در یک فصل برسد، به اولین فصل حضور پپ گواردیولا در بارسا بر می گردد که 38 گل به ثمر رساند(فصل 09-2008).
در 10 فصل گذشته اما مسی حداقل موفق به ثبت 40 گل برای بارسلونا شده است و باید دید در ادامه کار و بازی های باقیمانده لیگ قهرمانان چه عملکردی خواهد  داشت.