صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۵ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

این جشن قهرمانی است یا میدان جنگ

این جشن قهرمانی است یا میدان جنگ

تصاویری عجیب از درگیری بین هواداران لیورپول و پلیس بعد از قهرمانی این تیم منتشر شده است .
هفته گذشته و بعد از برتری چلسی مقابل منچسترسیتی، قهرمانی لیورپول بعد از سه دهه در لیگ برتر مسجل شد و هواداران این تیم علیرغم هشدارهای فراوان در خیابان های بندر لیورپول به جشن گرفتن پرداختند. دیروز پلیس این شهر و باشگاه لیورپول با انتشار بیانیه ای نسبت به عدم رعیت پروتکل بهداشتی از سوی هواداران واکنش نشان دادند، اما به نظر می رسد ابعاد ماجرا گسترده تر بوده است .
تصاویری از یک جوان 19 ساله منتشر شده که در حال پرتاب کردن گلوله های اتشین به ساختمان لیور (یکی از بناهای تاریخی شهر) است و جو اندرسون، شهردار لیورپول در صفحه خود ویدئویی به اشتراک گذاشت که نشان از حمله مردم به پلیس و آسیب دیدن نیروهای پلیس این شهر داشت .
پلیس مرسی ساید تایید کرد که آنها 15 نفر در شب قهرمانی لیورپول را به دلایل مختلف از جمله بر هم زدن نظم عمومی و مستی و بی نظمی بازداشت کرده اند. در این درگیری ها گلوله های آتشین به سمت مأموران پرتاب شده و پلیس تأیید کرد که 15 نفر با دوربین های مدار بسته شناسایی و بازداشت شده اند و آنها به دنبال دستگیری دیگر عاملان این خشونت خیابانی هستند .

جو اندرسون همچنین فاش کرد درگیری به مدت دو ساعت بین نیروهای پلیس و هواداران لیورپول ادامه داشته و تعدادی از افراد آنها مورد آسیب قرار گرفته اند. این در حالیست که دیروز آنها با انتشار بیانیه ای مدعی شدند در آینده و هنگام برقرار شدن نظم، جشنی برای قهرمانی لیورپول در این شهر برگزار خواهد شد، اما به نظر می رسد هواداران این باشگاه کم طاقت تر از آن بودند که بخواهند مدتی صبر کنند.