صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۵ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئال و لیورپول صخره های جدید فوتبال اروپا

 رئال و لیورپول صخره های جدید فوتبال اروپا

دو باشگاه رئال مادرید و لیورپول بهترین خط دفاعی را میان تیم های حاضر در 5 لیگ معتبر دنیا دارند .
به نقل از مارکا، رئال مادرید را همواره به عنوان تیمی هجومی با تعداد گل های زده بالا می شناسیم. فلسفه کهکشانی ها ارائه بازی تهاجمی است و در 9 سال حضور رونالدو این باشگاه بهترین آمار های هجومی را از خود به جا گذاشت. یک سال پس از جدایی رونالدو و با بازگشت زیدان، کهکشانی ها نه از لحاظ هجومی و تعداد گل های زده که از حیث گل های خورده، بهترین تیم اروپا محسوب می شوند و از این حیث تنها لیورپول آماری برابر با آنها دارد .
رئال بازگشتی فوق العاده به لالیگا داشت و پس از شروع مجدد این بازی ها توانسته به 4 برد متوالی دست یافته و به لطف تساوی بارسا در زمین سویا صدر را دوباره مال خود کند اما شاگردان زیدان هنوز به قهرمانی اطمینان ندارند چرا که معتقدند بارسا با لیونل مسی در 7 هفته باقیمانده به سختی امتیاز از دست خواهد داد و مجبورند تمامی بازی های باقیمانده را برای مسجل کردن قهرمانی خود، برنده شوند .
زیدان برای این مهم روی خط دفاعی مستحکم خود و گلر اطمینان بخشش تیبو کورتوا حساب باز کرده است. رئال در 31 بازی تنها 21 گل دریافت کرده و متوسط 0.68 گل خورده در هر بازی را به ثبت رسانده است .
تنها فصل 88-1987 بود که رئال پس از 31 بازی گل های کمتری دریافت کرده بود(20 گل). فصل 72-1971 نیز رئال پس از 31 بازی 21 بار دروازه اش را باز شده دیده بود .
در میان 5 لیگ معتبر اروپا، رئال و لیورپول با متوسط 0.68 گل خورده در هر بازی صدرنشین هستند و آنها را اتلتیکو مادرید(0.71 گل)، ریمس(0.75 گل)، رن(0.86 گل)، بیلبائو (0.86 گل)، پی اس جی و یوونتوس(0.89 گل)، ختافه و لسترسیتی(0.94 گل) تعقیب می کنند .