صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اتهام جدید به رونالدینیو: پولشویی

اتهام جدید به رونالدینیو: پولشویی

رسانه‌های برازیلی می‌گویند رونالدینیو و برادرش برای خرید پاسپورت جعلی پاراگوئه نفری 6هزار دالر‌ پرداخت کرده‌اند. پاسپورت هایی که باعث زندانی شدن آنها در پاراگوئه شده است .
رسانه برازیلی گلوبواسپورت مدعی شد اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد رونالدینیو و برادرش در زمان ورود به خاک پاراگوئه پاسپورت‌هایی جعلی در اختیار داشته‌اند که برای تهیه هر کدام از آنها مبلغ 6 هزار دالر‌ پرداخت کرده بودند .
به گزارش این رسانه برازیلی، در جریان تحقیقات پلیسی- قضایی از رونالدینیو در پاراگوئه این اطلاعات فاش شده و در اختیار آنها قرار گرفته است. رونالدینیو و برادرش روز چهارم مارچ در حالی که قصد داشتند با پاسپورت های جعلی وارد کشور پاراگوئه شوند، در مرز دستگیر شده و از روز ششم مارچ در این کشور در زندان به سر می‌برند .
این گزارش مدعی است رونالدینیو مبلغ یاد شده را به صورت نقد به یک زن به نام دالیا لوپز پرداخت کرده و پاسپورت های جعلی را از او تحویل گرفته است. زنی که در زمان عبور از مرز برازیل به پاراگوئه همراه رونالدینیو و برادرش بوده و همراه آنها دستگیر شده است .
از سوی دیگر رویترز گزارش داد که رونالدینیو حالا با اتهام دیگری مواجه شده و مقامات این کشور از او به اتهام پولشویی هم تحقیق می‌کنند. بر اساس این گزارش، پلیس و دادستانی در حال بررسی پیام ها و فایل های موجود در تلفن همراه رونالدینیو و برادرش هستند تا ارتباط آنها با این اتهام را بررسی کنند. دادستان پرونده اعلام کرد در حال بررسی ارتباط بین رونالدینیو و دالیا لوپز است .
دادستان پرونده در این باره گفت:" رونالدینیو ممکن است در یک روند پولشویی دست داشته باشد و ما وقتی چنین شبهه‌ای مطرح می‌شود باید همه کسانی که مظنون هستند را مورد تحقیق قرار دهیم و این در مورد رونالدینیو هم صادق است. فرضیه ما این است که آنها به این دلیل از پاسپورت های جعلی استفاده کرده‌‌اند که قرار بوده اینجا در پاراگوئه از آن برای اقدامات مالی- تجاری و سرمایه‌گذاری استفاده کنند، سرمایه‌گذاری‌هایی که غیرقانونی بوده ".
این در حالی است که رونالدینیو مدعی شده علت سفرش به پاراگوئه، تبلیغ برای یک بنیاد خیریه بوده است که تجهیزات و مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز کودکان محروم را فراهم می‌کند. او همچنین مدعی شده که در این سفر، در کنار کمک به  خیریه، قصد داشته کتاب جدید خود را هم تبلیغ کند.