صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۱ حمل ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شیوع ویروس کرونا و بحران‌ در سری آ

شیوع ویروس کرونا و بحران‌ در سری آ

درحالیکه دیدارهای ورونا، اینتر، آتلانتا و تورینو این هفته در ایتالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا به تاخیر افتاد نخستوزیر این کشور میگوید تضمینی وجود ندارد که بازیهای هفته آینده سری آ طبق برنامه برگزار شود.
ایتالیا در اروپا با شدیدترین وضعیت شیوع ویروس کرونا روبرو است و این مساله تاثیر خود را بر ورزش این کشور و به خصوص بر رقابتهای سری آ گذاشته. تا این لحظه در ایتالیا 152 مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده و مناطق ونتو و لومباردی که در نزدیکی شهرهای بزرگ میلان و ونیز قرار دارند از سوی دولت این کشور قرنطینه شده است.
این هفته روز یکشنبه بازیهای آتالانتا- ساسولو، اینتر- سامپدوریا، تورینو- پارما و ورونا- کالیاری لغو شده و حالا گفته میشود احتمال لغو شدن بازیهای دیگری نیز وجود دارد. بر اساس اعلام سری آ، این بازیهای لغو شده به محض برقراری شرایط مساعد در میانه هفته برگزار خواهند شد ولی این شرایط برای تیمهای اینتر و آتالانتا که همچنان در رقابتهای اروپایی حضور دارند میتواند به شدت مشکلساز شود.
اینتر که علاوه بر اروپا در جام حذفی ایتالیا هم حضور دارد احتمالا بیشترین ضربه را از این شرایط خواهد خورد و ممکن است بازی تعویقی این تیم با سامپدوریا به دلیل برنامه فشرده اینتر تا حوالی پایان فصل به تعویق بیفتد.
نخستوزیر ایتالیا، جوزپه کونته در این باره به خبرنگاران گفت:" بعید میدانم ظرف یک هفته بتوانیم سرعت انتشار ویروس را به حدی کاهش دهیم که مسابقات ورزشی را از هفته آینده از سر بگیریم. به لطف تلاشهای کارشناسان و متخصصین، ما به صورت دائمی در حال بررسی شرایط هستیم و اوضاع را به دقت تحلیل خواهیم کرد. در حال حاضر نمیتوانم به صراحت بگویم که آیا هفته آینده هم شاهد لغو مسابقات ورزشی خواهیم بود یا نه".