صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۱ حمل ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ریخت و پاش سیتی برای لغو محرومیت لیگ قهرمانان

ریخت و پاش سیتی برای لغو محرومیت لیگ قهرمانان

منچسترسیتی تلاشی همه جانبه برای لغو محرومیت دو ساله یوفا را آغاز کرده است.
هفته گذشته یوفا در تصمیمی شوکه کننده اعلام کرد منچسترسیتی به دلیل عدم شفافیت در مسائل مالی به مدت دو فصل از حضور در لیگ قهرمانان محروم شده و 30 میلیون یورو نیز جریمه خواهد شد. پپ گواردیولا، سرمربی سیتی بلافاصله مدعی شد این باشگاه درخواست تجدیدنظر داده و ایمان دارد این رای ملغی خواهد شد. سیتیزن ها قصد دارند از یوفا به CAS شکایت کنند و حالا برای برآورده کردن این هدف دست به استخدام وکیلی مشهور زده اند.
حالا منچسترسیتی وکیلی که در کارنامه اش سابقه دو بار لغو برگزیت را می بیند را برای مقابله با رای یوفا و بازگشت به لیگ قهرمانان اروپا برای دو فصل آتی استخدام کرده است. دیوید پنیک به عنوان یکی از وکلای ارشد بریتانیا شناخته شده و در اوایل ماه جاری توسط سیتی استخدام شده تا مبارزه قانونی علیه یوفا را پیگیری کند.
این وکیل 63 ساله وکالت جینا میلر در دو مقطع وقتی که او بوریس جانسون و نخست وزیر سابق، ترزا می را در مورد مسائل مربوط به برگزیت به چالش کشیده بود، بر عهده داشت. او همچنین در سپتامبر گذشته در محضر دیوان عالی کشور انگلیس مدعی شد بوریس جانسون توصیه هایی غیرقانونی به ملکه برای تعویق پارلمان داشته است.
باشگاه منچسترسیتی در شرایطی با دیوید پیک وارد همکاری شده که این وکیل سرشناس روزانه 20 هزار پوند برای پرونده هایش دریافت می کند. البته خسارت مالی محرومیت سیتی از لیگ قهرمانان به قدری زیاد است که قطعا پرداخت چنین رقمی در صورت موفقیت این وکیل در اثبات بی گناه سیتی به سود آنها خواهد بود.