صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمار عجیب؛ تهاجمی‌ترین بازیکن لالیگا مسی نیست

آمار عجیب؛ تهاجمی‌ترین بازیکن لالیگا مسی نیست

بر خلاف انتظار در فصل جاری تهاجمیترین بازیکن لالیگا نه لیونل مسی بلکه مارتین اودگارد، ستاره رئال سوسیداد بوده است.
یک بررسی آماری درباره کنشهای تهاجمی در فصل جاری لالیگای اسپانیا نشان داده که بر خلاف انتظار، تهاجمیترین بازیکن لالیگا نه لیونل مسی ابرستاره بارسلونا، بلکه مارتین اودگارد ستاره جوان رئال سوسیداد بوده است. لیونل مسی در این فهرست آماری پشت سر اودگارد در رتبه دوم قرار گرفته است.
اما این آمار بر چه اساسی تنظیم شده و تهاجمیترین بازیکن بر اساس چه معیارهایی انتخاب شده است؟ این آمار همه اجزای کلیدی تهاجم و حمله را در بر گرفته و شامل گلزنی، پاس گل، پاس های کلیدی، حرکات کلیدی و شوت ها می شود.
یعنی از جمع تعداد گل ها، پاس های گل، پاس های کلیدی، حرکات کلیدی و شوت های هر بازیکن عددی به دست آمده که از آن به عنوان معیار استفاده شده است.
قبل از شروع هفته بیست و یکم لیگ اسپانیا، این آمار نشان میدهد که تا اینجای فصل مارتین اودگارد از همه پیشی گرفته و صدرنشین جدول است. اما نکته جالبی که این آمار را منحصربهفرد میکند پیشی گرفتن ستاره رئال سوسیداد از لیونل مسی در این جدول است.
پدیده نارویایی سوسیداد در این آمار 231 امتیاز به دست آورده و این در حالی است که لیونل مسی با کسب 217 امتیاز در رتبه دوم جدول ایستاده.
فابین اورلانا هم با کسب 214 امتیاز در رتبه سوم ایستاده است. این آمار نشان میدهد که چرا مارتین اودگارد، بازیکن رئال که به صورت قرضی به رئال سوسیداد رفته این روزها در اسپانیا تا این حد تحسین شده و حتی رئال مادرید از قرض دادن او پشیمان است و سعی میکند او را در اولین فرصت به برنابئو برگرداند.
رئالیها بهترین گزینه را این میدانند که تا پیش از پایان فصل، پدیده نارویایی شان را به مادرید برگردانند.