صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تیم‌های باشگاهی ایران از لیگ قهرمانان آسیا «انصراف دادند»

تیم‌های باشگاهی ایران از لیگ قهرمانان آسیا «انصراف دادند»

رسانههای ایران گزارش کردهاند که چهار تیم باشگاهی شهر خودرو، استقلال، پرسپولیس و سپاهان در نامهای به کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور در رقابتهای لیگ قهرمانان این قاره انصراف دادهاند.
"بعد از جلسات و تماسهای متعدد" مدیران این چهار باشگاه در "راستای حفظ شان و مصلحت کشور، دفاع از امن بودن ایران و جلوگیری از دخالت سیاست برای تصمیم گیری در فوتبال" نامه مشترکی نوشته و امضا کرده و این نامه امروز برای رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد شد. روز گذشته گزارش شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده مسابقات فوتبال قهرمانی باشگاههای آسیا به میزبانی ایران باید در یک کشور بیطرف برگزار شود. فدراسیون فوتبال ایران رسما دریافت این نامه را تائید کرد. در این نامه گفته شده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیمهای ایرانی در فصل جدید باید در کشور بیطرف برگزار شود.
گفته شده دلیل این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل تنشها در منطقه و سرنگونی هواپیمای مسافربری در ایران بوده است.
کنفدراسیون فوتبال آسیا 'حق میزبانی را از تیمهای ایرانی گرفت' حیدر بهاروند، رییس سازمان لیگ فوتبال ایران در خصوص تصمیم تیمهای باشگاهی نماینده ایران گفت که "بازی نکردن در لیگ قهرمانان آسیا تبعاتی چون محرومیت و جریمه در پی دارد اما باشگاهها مصمم هستند که در ایران از رقیبانشان میزبانی کنند". آقای بهاروند گفته است که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز نهایی نشده و "یکشنبه هفته آینده دربارهی این موضوع تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد" و "تصمیم فدراسیون و باشگاهها این است که اگر این رای قطعی بشود به هیچ وجه در خارج از کشور بازی نکنند. ما باید میزبانی کنیم چون حق مردم ما است. ما نباید تماشاگران خود را از حق میزبانی محروم کنیم. ما پای این تصمیم میایستیم." صبح دیروز(شنبه) رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران به رسانهها گفت که اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا چنین تصمیمی گرفته باشد، "ما در مسابقات شرکت نخواهیم کرد".