صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شبی که سرخیو آگوئرو به فرانک لمپارد رسید

شبی که سرخیو آگوئرو به فرانک لمپارد رسید

سرخيو آگوئرو، گلزن آرجانتايني منچسترسيتي به چهارمين گلزن تاريخ ليگ برتر بدل شد.
ديشب منچسترسيتي در خانه آستون ويلا به مصاف اين تيم رفته و با نمايش درخشان رياض محرز و دبل او و تک گل سرخيو آگوئرو در 30 دقيقه ابتدايي با سه گل از حريف پيش افتاد و در نهايت با نتيجه 1-6 اين تيم را مغلوب کرد.
گل سوم سيتيزنها با ضربه فوقالعاده و تماشايي سرخيو آگوئرو از پشت محوطه به ثمر رسيد تا اين ستاره آرجانتايني با 175 گل، در کنار تيري آنري در رتبه پنجم بهترين گلزنان تاريخ ليگ برتر حضور يابد.
اما در ادامه او دو بار ديگر نيز موفق به گلزني شد تا با 177 گل در تاريخ ليگ برتر حالا همراه با فرانک لمپارد در رتبه چهارم بهترين گلزنان تاريخ ليگ برتر قرار دارد.
براي رسيدن به رتبههاي بالاتر، سرخيو آگوئرو مسير متفاوتي پيش رو دارد.
بالاتر از اين بازيکن، اندي کول با 187 گل قرار دارد و حتي احتمال دارد با ادامه اين روند، سرخيو آگوئرو در همين فصل نيز به اين بازيکن رسيده و رتبه سومين گلزن تاريخ ليگ جزيره را از آن خود کند.
اما هدف بعدي، وين روني 208 گله است که تقريبا رسيدن به او در اين فصل براي سرخيو آگوئرو محال خواهد بود و شايد اين اتفاق فصل بعد رخ داد.
اما در رتبه نخست، آلن شيرر، گلزن افسانهاي فوتبال انگليس با 260 گل قرار دارد و شايد تبديل شدن به بهترين گلزن تاريخ ليگ برتر براي سرخيو آگوئرو يک هدف تقريبا غيرممکن باشد.
همچنان عليرغم زدن 177 گل، به نظر ميرسد مهمترين گل او براي سيتي، گل ثانيههاي پاياني سال 2011 برابر کويينز رنجرز پارک باشد که منجر به قهرماني دراماتيک سيتيزنها شد.