صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۷ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شرایط روسیه برای یورو 2020 چگونه خواهد بود

شرایط روسیه برای یورو 2020 چگونه خواهد بود

تیم ملی روسیه می تواند بدون مشکل در یورو 2020 حاضر باشد و خطری میزبانی سن پترزبورگ را نیز تهدید نمی کند.
ساعتی پیش آژانس مبارزه جهانی با دوپینگ (WADA ) اعلام کرد که تمامی ورزشکاران، مقامات دولتی و مدیران کمیته ملی المپیک روسیه برای چهار سال از شرکت در تمامی رویدادهای ورزشی بینالمللی محروم شدهاند.
این ترتیب تمامی دستاندرکاران ورزش این کشور برای بازه زمانی چهار ساله از رویدادهایی مانند المپیک و تمامی رقابتهای جهانی از جمله جام جهانی فوتبال محروم خواهند بود.
محرومیت اتخاذ شده برای ورزش روسیه درپی افشای دوپینگ سازمان یافته ورزشکاران این کشور در برخی رویدادهای ورزشی در سال 2015 از جمله المیپک زمستانی سوچی و تلاش مقامات این کشور برای پنهانسازی این مسئله صورت گرفته است.
شرایط اما در مورد یورو 2020 متفاوت است و تیم ملی فوتبال روسیه که توانسته به دور نهایی راه یابد، بدون مشکل می تواند بازی های خود را برگزار کند.
شهر سن پترزبورگ روسیه یکی از 12 میزبان یورو 2020 است و تیم ملی روسیه که در گروه دوم رقابت ها با بلجیم، دانمارک و فنلاند هم گروه است، دو بازی برابر بلجیم و فنلاند را در سن پترزبورگ انجام خواهد داد.
در واقع محرومیت روسیه شامل رویدادهایی که زیر نظر یوفا برگزار میشود، از جمله یورو 2020 و لیگ قهرمانان نمیشود. همچنین میزبانی سن پترزبورگ از فینال لیگ قهرمانان 2021 نیز در خطر نخواهد بود.
اگر فرجام خواهی روسیه به دادگاه حکمیت ورزشی نتیجه ای نداشته باشد، روسیه به طور قطع قادر به حضور در جام جهانی 2022 نخواهد بود که یک اتفاق ناگوار و تلخ برای فوتبال این کشور خواهد بود.