صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۷ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شکست آژاکس بعد از 37 بازی خانگی بدون باخت

شکست آژاکس بعد از 37 بازی خانگی بدون باخت

آژاکس دیروز در خانه خود در مقابل حریفش ویلم شکست خورد تا بعد از 37 بازی خانگی بدون شکست، اولین باخت در یوهان کرویف آرنا را تجربه کند.
شکست 2-0 آژاکس مقابل ویلم در لیگ هلند موسوم به اردیویزی یک از عجیبترین نتایج این فصل فوتبال هلند بود. به این ترتیب رکورد خارقالعاده 37 بازی خانگی بدون شکست آژاکس شکسته شد. آژاکسیها علاوه بر این در بازی دیروز اولین شکست خود در فصل جاری لیگ هلند را تجربه کردند. ویلم در حالی در خانه آژاکس به مصاف این تیم رفته بود که تا پیش از بازی دیروز در یوهان کرویف آرنا در رتبه چهارم قرار داشت و با بیست و شش امتیاز امیدوار بود بتواند از آژاکس 41 امتیازی امتیاز بگیرد. ویلم در دقایق اولیه بازی نشان داد که حریف قدری برای آژاکسیها است. در دقیقه 42 خطای دِست بازیکن آژاکس روی چه نانلی که تابستان گذشته از آژاکس به ویلم منتقل شده بود باعث شد داور نقطه پنالتی را نشان دهد تا ویلم با گل مایک ترسور از حریف پیش بیفتد و در دقیقه 78 هم دامیل دانکرلویی گل دوم را به ثمر رساند تا شاگردان اریک تن هاگ با نتیجه 2-0 شکست بخورند.
این علاوه بر اینکه اولین شکست آژاکس در فصل جاری لیگ هلند بود اولین باخت آنها در بازیهای خانگیشان بعد از 37 بازی هم به حساب میآمد. آژاکسیها آخرین بار در نوامبر 2017 در خانه خود یوهان کرویف آرنا شکست خورده بودند.