صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۷ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعتراضات ایران جام‌جهانی کشتی فرنگی در تهران را لغو کرد

اعتراضات ایران جام‌جهانی کشتی فرنگی در تهران را لغو کرد

اتحادیه جهانی کشتی با صدور بیانیهای اعلام کرد که جام جهانی ۲۰۱۹ کشتی فرنگی که قرار بود هفته آینده در تهران برگزار شود به علت "بیثباتی در ایران" به تعویق خواهد افتاد.
به نوشته سایت این اتحادیه، کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی در جلسه روز یکشنبه خود در استانبول با "بررسی منابع مختلف از جمله توصیههای وزارت خارجه کشورها در مورد سفر به ایران و همچنین تصمیم سایر نهادهای ورزشی" این تصمیم را گرفته است. در این متن آمده است که کمیته اجرایی از تصمیم دو تیم شرکت کننده در جام جهانی برای عدم سفر به ایران براساس توصیه مقامات کشورشان نیز مطلع بودهاند. مایکل داووسون، دبیرکل اتحادیه جهانی کشتی در نامهای خطاب به فدراسیون مرتبط نوشته است: "توجه به مسئولیتی که در قبال ورزشکاران و تیمها وجود دارد و اینکه اوضاع و وضعیت در ایران به درجهای از ثبات مناسب برای برگزاری چنین رویداد بینالمللی نرسیده است. کمیته اجرایی با داشتن نگرانی و پرهیز از ایجاد خطر برای ورزشکاران تصمیم گرفته است تا برگزاری مسابقات جام جهانی را تا اطلاع ثانوی به تعویق بیاندازد".
در واکنش به لغو این مسابقات، سخنگوی فدراسیون کشتی ایران گفت که مسابقات جام جهانی یک "رویداد درجه دو یا سه محسوب میشود" که "تعهد فدراسیون قبلی است که روی دوش فدراسیون کنونی" افتاده است اما فدراسیون "این امکان را دارد که یکی از باشکوهترین مسابقات جام جهانی" را برگزار کند و "مقدمات برگزاری ایده آل مسابقات تمهید شده است".
حسن رنگرز گفت: "روز گذشته کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی تشکیل جلسه داد و باتوجه به یکسری مستندات که خودشان ارائه کردند، تصمیم به تعویق مسابقات گرفتند."
"فدراسیون کشتی بعد از این نامه و رایزنی با نهادهای مرتبط در ایران و با تعامل با فدراسیون جهانی در تلاش است مستندات قوی درباره ضرورت برگزاری مسابقات در تاریخ مقرر در ایران ارائه کند. تیم ملی ایران در اردو است. تیم کوبا هم به جمع تیمهای ملی اضافه شده است." رقابتهای جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ قرار بود روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود.