صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

این بهترین فصل کریم بنزما در رئال است

این بهترین فصل کریم بنزما در رئال است

کریم بنزما، ستاره فرانسوی رئال مادرید در حال سپری کردن دوران فوقالعادهای است. کریم بنزما، دومین گلزن رئال مادرید در یک دهه اخیر، تبدیل به مرد مورد اعتماد و کارساز کهکشانیها شده است. 6 گل از 9 گل بنزما در این فصل، از جمله گل وی مقابل ایبار، اولین گل رئال مادرید در بازی بودهاند و او فقط مقابل رئال وایادولید گل اول را نزد. بنزما با زدن یازده گل در تمام رقابتها در این فصل، در مسیر زدن حداقل 30 گل مانند فصل گذشته است و احتمالا به رکورد 32 گل خود در فصل 12-2011 که بهترین عملکرد او در رئال مادرید به شمار میآید نیز خواهد رسید.
از زمان جدایی کریستیانو رونالدو در سال 2018 از رئال مادرید، تنها سه بازیکن در اروپا بیشتر از بنزما گلزنی کردهاند: رابرت لواندوفسکی (63 گل)، لیونل مسی (60) و کیلیان مباپه (47). کریم بنزما (41) با نواختن 97 شوت و فقط (2.3) ضربه برای هر گل ثبت کرده است. روندی بهتر از مسی (2.5)، لوئیس سوارز (2.8) یا کریستیانو رونالدو (3.2) دارد و تنها لواندوفسکی با (1.95) ضربه برای هر گل بهتر از ستاره فرانسوی رئال مادرید عمل کرده است.
این نشان میدهد که برخلاف آنچه ژوزه مورینیو سالها پیش ادعا کرد، رئال مادرید به شدت به بنزما اعتماد دارد. از زمان بازگشت زین‌‌الدین زیدان در ماه مارچ، هیچ بازیکنی بیش از بنزما در ترکیب قرار نگرفته و 2092 دقیقه بازی کرده است. رافائل واران و کاسمیرو با 2070 و 1920 دقیقه در رتبههای بعدی قرار دارند.