صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۷ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مورینیو گزینه خوبی برای هدایت دورتموند است

مورینیو گزینه خوبی برای هدایت دورتموند است

ستاره سابق بایرن و منچستریونایتد حضور مورینیو روی نیمکت دورتموند را برای وی ایده آل توصیف کرد. ژوزیه مورینیو که از یک سال پیش بدون تیم است، هر از چندگاهی به گزینه مربیگری یک تیم بزرگ تبدیل می شود. چند هفته پیش او چیزی تا بازگشت به رئال فاصله نداشت و این روزها گفته می شود جدی ترین گزینه جانشینی اونای امری در آرسنال است.
مورینیو که در حال یادگیری زبان آلمانی است، حتی ممکن است چالش حضور در بوندسلیگا را قبول کند.
باستین شواین اشتایگر ستاره تازه بازنشسته شده آلمانی معتقد است مورینیو گزینه ای خوب برای فوتبال باشگاهی آلمان و بروسیا دورتموند خواهد بود:« میتوانم سرمربیگری ژوزه مورینیو را در فوتبال باشگاهی آلمان تصور کنم. به خوبی به یاد دارم که ژوزه همیشه از من در مورد بایرن مونیخ و بوندسلیگا میپرسید. مورینیو تاکنون در بوندسلیگا کار نکرده، از اینرو میتوانم تصور کنم که او میتواند برای سرمربیگری در آلمان وسوسه شود.
مورینیو به خوبی همه بازیکنان را میشناسند، حتی بازیکنان باشگاههای کوچکتر را. او همچنین شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده است. آیا آقای خاص مناسب سرمربیگری دورتموند است؟ بله؛ میدانم که او ورزشگاه سیگنال ایدوناپارک و هواداران دورتموند را دوست دارد. مورینیو مهارتهای خاصی دارد و اگر بازیکنان خوبی داشته باشد، میداند که چطور تیمش را به قهرمانی برساند و چطور به حریف ضربه بزند، برای همین از نظر من ژوزه مناسب سرمربیگری دورتموند است. در کنار اینها ژوزه میتواند بر داراییهای بوندسلیگا بیفزاید و باعث بهتر شدن این لیگ شود.»